logo

НАШІ СЛАВЕТНІ ВИПУСКНИКИ

27 лютого 2020 року у приміщенні малої зали Національного транспортного університету (надалі − НТУ) відбувся 4-й закритий допрем’єрний показ документального фільму «Лицар аристократизму духу» про його випускника 1975 року Кужельного Олексія Павловича.

Кадр з фільму. Олексій − відповідальний студент та активіст музично-артистичних заходів.

Кадр з фільму. Олексій − серйозний студент та у ролі Івана-дурника у виставі “Царівна-жаба”.

Режисер перед початком фільму сказав, що НТУ для нього теж є знаковим місцем у його науковій біографії й особистому житті. Тому ризикнув показати модифіковану робочу версію фільму, показаного у Музеї театру, музики та кіномистецтва України 28 листопада 2019 року. Фільм тривав 95 хвилин і був схвально зустрінутий глядачами.

Коротко про фільм: він створений режисером та сценаристом Олександром Панковим-Мороховцем за фінансової підтримки мецената Володимира Співаковського та матеріально-технічної допомоги «Першої Національної школи телебачення»; оператор-постановник фільму – Віктор Хан; оператори – молоді люди, випускники цієї школи: Давід Кравчута та Андрій Федусь.

Це  перша ґрунтовна науково-мистецька робота режисера, у якій він дуже талановито, оперуючи цінними і навіть унікальними історичними фото і відеоматеріалами, спогадами фахівців, друзів, діячів науки та мистецтва, дослідив і відтворив у картині становлення видатної особистості, творчий та життєвий шлях героя нашого часу Кужельного О.П.

Це розповідь-літопис про його навчання та творчі кроки у КАДІ, першу роботу за фахом спочатку у ДерждорНДІ, а потім навчання й здобуття професії театрального режисера, роботи після зміни фаху в різних театрах України.

Кадр з фільму. Олексій (перший ліворуч) у своїй стихії та творчій колектив на хвилях музики, що лунає у КАДІ.

Це розповідь про цікаві спектаклі, поставлені Олексієм Павловичем у ангажементному театрі «Сузір’я» та за його межами.

Серед них є знакові: «Сад божественних пісень» В. Шевчука за Г. Сковородою; «Угорська Медея» А. Гьонца; «Аудієнція» В. Гавела; «Випромінювання батьківства» К. Войтили; «Нізвідки з любов’ю» за Й. Бродським, О. Галичем, О. Вертинським; «Прекрасний звір у серці» за М. Вінграновським тощо.

Це також розповідь про блискучі театральні фестивалі, численні концерти, святкові шоу й заходи, театралізовані вистави й т. ін. на різних конах Києва, присвячені видатним подіям у житті України та її столиці, а також про його взаємозв’язки з режисерами й видатними акторами та творчою молоддю.

Кадр з фільму. Творчий колектив з виступом у Київській області та на гастролях за її межами.

Вражає обсяг матеріалу, освітлений у найдрібніших деталях і подробицях з життя героя: від витоків і до сьогоднішніх днів.

Фільм є знаковим, цікавим, ґрунтовним. Чекаємо на його остаточне завершення і вихід на екрани для широкого ознайомлення.

Бажаємо також успішної та натхненної роботи над другою частиною цього фільму.

Автор: Валентина ГУРНЯК

Адреса університету:
Україна, 01010, м. Київ,
вул. М. Омеляновича-Павленка, 1
тел. +38 (044) 280-82-03
е-mail: general@ntu.edu.ua
http://www.ntu.edu.ua

Приймальна комісія:
кімн. 119б,
тел.+38 (044) 280-54-09

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО