В Національному транспортному університеті проведено комплексне об’єктове тренування з цивільного захисту

Відповідно до плану підготовки 18 листопада 2016 року в Національному транспортному університеті відбулось комплексне об’єктове тренування (навчання) за темою: «Відпрацювання заходів безпеки з учасниками навчально-виховного процесу НТУ у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території університету та ліквідації їх наслідків».

Керівник тренування:  ректор НТУ Дмитриченко Микола Федорович.

Перший заступник керівника тренування: перший проректор, перший заступник начальника ЦЗ НТУ Білякович Микола Олексійович.

ucheniya

В тренуванні сил цивільного захисту НТУ прийняли участь заступники начальника цивільного захисту НТУ :

• перший проректор – проректор з наукової роботи Дмитрієв М.М.,
  • проректор з навчальної роботи Грищук О.К.
  • проректор з навчальної роботи та соціально-економічного розвитку Булах О.І.
  • начальник штабу ЦЗ Подгорний П.П.

На тренування було залучено 172 особи, з них: органи управління ЦЗ – 16 осіб; формування ЦЗ – 47 осіб; інші  підрозділи  – 109 осіб.

В ході підготовки та проведення тренування відпрацьовані плануючі документи з проведення комплексного об’єктового тренування. Органи управління цивільного захисту НТУ отримали багатий досвід збирання, узагальнення даних з оцінки обстановки, проведення розрахунків, підготовлення обґрунтованих пропозицій для прийняття рішень. Чітко віддавалися розпорядження у відповідності до рішень, які своєчасно доводились до виконавців. Керівники і персонал формувань цивільного захисту факультетів по запланованим  ввідним діяли вірно та впевнено.

Особиста  присутність керівництва органів управління на місцях  проведення  практичних робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій сприяла якості виконання спланованих заходів. Керівники формувань ЦЗ факультетів Матейчик В.П., Славинська О.С., Щербакова Н.О., Бондар Н.М.,  Ширяєва С.В.  діяли ініціативно, показали компетентність та вміння розв’язувати проблеми організації безпеки життєдіяльності в ході навчально-виховного процесу.

ucheniya2

Одночасно перевірена  підготовка і своєчасність  розгортання пункту управління, системи  оповіщення і зв’язку. Чергова зміна спеціалістів відділу охорони НТУ показала виучку при отриманні сигналу на збір та оповіщення персоналу НТУ, виявила дисципліну і впевнені навички при відпрацюванні заходів при виявленні підозрілого предмету, схожого на вибуховий пристрій. Начальник служби охорони громадського порядку НТУ Хейловський А.І., як зажди, показав приклад умілого керівника та кваліфікацію кращого спеціаліста  у своїй справі.

Обстановка, яка створена під час тренування, сприяла реаліям роботи навчального закладу під час виникнення надзвичайної ситуації. До початку практичних дій з учасниками тренувань проведено інструктаж з заходів безпеки та прийняті заліки.

Керівники формувань (декани факультетів), які задіяні в тренуванні, приймали правильні і доцільні рішення, віддавали чіткі і зрозумілі команди своїм підлеглим.

Під час гасіння умовної пожежі проведене показове застосування первинних засобів  пожежогасіння членами добровільної пожежної дружини НТУ на чолі з начальником ДПД Марченком В.І.  Значну роль в організації та підготовки пожежної дружини виявив начальник протипожежної служби ЦЗ, відповідальний з пожежної безпеки НТУ Кривошєєнко В.Л.

Персоналом груп з евакуації працівників та студентів без порушення заходів безпеки упевнено та своєчасно проведено евакуацію навчальних груп студентів з аудиторій навчально-лабораторного корпусу. Після проведених заходів перед групою студентів з навчальних питань виступив перший проректор Білякович М.О. Як досвідчений спеціаліст з багаторічним досвідом з питань цивільного захисту, керівник відмітив організованість і порядок, які супроводжували хід евакуації студентів з будівлі по сигналу «Увага всім!», «Пожежна тривога!». Перший проректор висловив думку, що дане тренування стане реальним базовим досвідом у студентства в питаннях вивчення предмету безпеки життєдіяльності та цивільного захисту населення.

ucheniya3

В об’єктовому комплексному тренуванні прийняли участь посередниками: майстер виробничого навчання НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва В.В. Ященко  та головний спеціаліст відділу з питань НС Печерської районної  м. Києві державної адміністрації  А.Г.Пікуль.

Підводячи підсумки проведеного комплексного об’єктового тренування, керівник тренування – ректор Національного транспортного університету Дмитриченко М.Ф., підкреслив важливість даного заходу для персоналу і студентів університету, та в цілому, визначив готовність керівного складу університету, формувань з цивільного захисту його структурних підрозділів, до дій за призначенням при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.