Академічна мобільність викладачів Університету Північ (Хорватія) в рамках проєкту Erasmus+K107

В період з 22 по 30 жовтня до Національного транспортного університету відбулася академічна мобільність викладачів Університету Північ (Хорватія) (https://www.unin.hr/) в рамках реалізації проєкту Erasmus+K107, програми КА1 “Академічна мобільність”, а саме: завідувача кафедри цивільна інженерія, професора Bozo Soldo, асистента професора Aleksej Aniskin та асистента професора Matija Orešković.

Знайомство наших Хорватських партнерів з Україною розпочалося з мальовничих Карпат, де вони відвідали Відокремлений структурний підрозділ “Надвірнянський фаховий коледж Національного транспортного університету”, познайомилися з директором коледжу Нагорним Ростиславом Васильовичем та заступником директора з навчальної роботи Скрипником Василем Степановичем. Керівництво коледжу ознайомило гостей з матеріально-технічною базою, обговорили напрямки можливої подальшої співпраці та академічної мобільності викладачів та студентів коледжу.

Далі, у відповідності до програми візиту, викладачі відвідали Національний транспортний університет, де обговорили з ректором університету, професором Дмитриченко Миколою Федоровичем можливість започаткування спільної міжнародної науково-практичної конференції за дорожньо-будівельною тематикою з можливим акцентом на реалізацію викладачами університету науково-дослідних проєктів в рамках державної програми «Велике будівництво».

Також, відбулося знайомство з проректором з навчального процесу Грищуком Олександром Казимировичем та обговорення ключових аспектів подальшої співпраці. Після цього, відбулася ознайомча екскурсія всіма лабораторіями автомеханічного та дорожньо-будівельного факультетів, а саме: науково-виробничий центр НТУ-Motul; лабораторія гідравліки; лабораторія кафедри мостів, тунелів та гідротехнічних споруд; лабораторія кафедри транспортного будівництва та управління майном; навчально-науковий центр Zeppelin Caterpillar; навчально-науковий центр автомобільного транспорту. Викладачі Університету Північ були приємно вражені можливостями, які надає університет студентам, для вивчення різних спеціальностей.

Окремо, Bozo Soldo відвідав кафедру дорожньо-будівельних матеріалів і хімії де обговорив з завідувачем кафедри професором Мозговим Володимиром Васильовичем можливості реалізацію спільних наукових проєктів.

Асистент професора Aleksej Aniskin та асистент професора Matija Orešković прочитали курс лекцій для викладачів, які здійснюють навчальний процес за різними спеціальностями університету, в тому числі: «Системний аналіз», «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні  технології», «Технології захисту навколишнього середовища», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Менеджмент природоохоронної діяльності», «Прикладна механіка», «Автомобільний транспорт» тощо.

Після таких мобільностей, ми все більше впевнені в подальшій плідній співпраці з Університетом Північ.