logo

День відкритих дверей 24 лютого 2018 року

24 лютого 2018 року розпочалась весняна серія днів відкритих дверей Національного транспортного університету. Погода була зовсім не весняною: ще з ночі сипав густий сніг і поступово міцнішав мороз.

Дорожньо-будівельна техніка відомого світового виробника – компанії JCB (Велика Британія) – стояла перед головним входом до університету, рясно припорошена снігом. Але на табличках, розташованих поруч, все одно можна було прочитати, що ця техніка надана університету компанією Construction Machinery Ltd (CML) – представником в Україні компанії JCB – для використання кафедрою дорожніх машин в освітньому процесі при проведенні занять зі студентами спеціальності «Галузеве машинобудування», які навчаються за освітньою програмою «Будівельні та дорожні машини».

Різке повернення зими (цілком законне, до речі, адже на дворі ще лютий!) не завадило тим, хто дійсно цікавиться спеціальностями університету, зібратися в актовому залі. Слід зауважити, що серед присутніх були і кияни, і ті, хто здолав неблизький шлях, щоб дістатися до Києва.

Гостей привітали перший проректор університету професор Микола Олексійович Білякович, проректор з навчальної роботи професор Олександр Казимирович Грищук, декан факультету транспортного будівництва професор Олена Сергіївна Славінська, декан факультету економіки та права професор Наталія Миколаївна Бондар, декан автомеханічного факультету професор Василь Петрович Матейчик, декан факультету транспортних та інформаційних технологій професор Віктор Дмитрович Данчук, декан факультету менеджменту, логістики та туризму професор Олена Олександрівна Бакуліч, відповідальний секретар Приймальної комісії професор Галина Андріївна Філіпова. У залі були присутні заступники деканів факультетів, завідувачі та провідні викладачі випускових кафедр.

Проректор з навчальної роботи професор О.К. Грищук відкрив зустріч та представив гостям працівників університету, перший проректор професор М.О. Білякович розповів про багату здобутками історію та яскраве сьогодення університету, а відповідальний секретар Приймальної комісії професор Г.А. Філіпова – про те, що очікує вступників під час вступної кампанії 2018 року.

Потім гості поспілкувалися з деканами та викладачами факультетів, щоб детальніше ознайомитися зі спеціальностями та змістом і особливостями освітніх програм. Декани запросили їх до сучасних факультетських комп’ютерних класів, особливо затишних у такий морозний сніжний день.

Декан автомеханічного факультету професор В.П. Матейчик традиційно крім цього ще й провів екскурсію аудиторіями та лабораторіями кафедр факультету. Адже якщо майбутній інженер завітав до університету, він має побачити, що тут є повноцінна база для його всебічної підготовки!

У спеціалізований аудиторії кафедри дорожніх машин завідувач кафедри професор Володимир Данилович Мусійко показав гостям цікаву презентацію про кафедру і навчальний полігон дорожніх машин, про результати найновіших наукових розробок кафедри. Потім всі вирушили до центрального входу до університету, де відбулась демонстрація роботи зразків найсучасніших дорожньо-будівельних машин британської компанії JCB: екскаватора-навантажувача JCB 3CX та навантажувача з телескопічним робочим обладнанням моделі 540/140, висота підйому вантажу яким сягає 15 метрів. Тут до учасників дня відкритих дверей приєднався ректор університету професор Микола Федорович Дмитриченко. Машини викликали зацікавленість у майбутніх вступників своїм дизайном, технічними можливостями та рівнем автоматизації робочих процесів. Всі уважно спостерігали, як точно рухаються робочі органи машин, підкорюючись вправним діям операторів – співробітників філії кафедри дорожніх машин на базі компанії Construction Machinery.

У лабораторії кафедри технічної експлуатації автомобілів та автосервісу гостей зустрів завідувач лабораторії Антон Володимирович Камінський – молодий фахівець, випускник Національного транспортного університету 2013 року (спеціальність «Професійна освіта (транспорт)»). Декан факультету професор В.П. Матейчик та завідувач кафедри професор Сергій Іванович Андрусенко розповіли про Навчально-науковий центр автомобільного транспорту НТУ, основою якого стала лабораторія кафедри технічної експлуатації автомобілів та автосервісу і який функціонує від 2015 року в рамках довгострокової угоди про співпрацю між університетом та компанією «Сканія Україна» – офіційним дистриб’ютором всесвітньо відомого шведського виробника вантажних автомобілів та автобусів SCANIA. Гості також дізналися від завідувача кафедри про особливості підготовки за освітньою програмою «Автосервіс» на базі Навчального науково-виробничого комплексу «НТУ-УкрАВТО», створеного в рамках співпраці НТУ з ПрАТ «Українська автомобільна корпорація» (Корпорація УкрАВТО).

У лабораторії кафедри двигунів і теплотехніки теж працює випускник університету 2013 року – інженер Євгеній Володимирович Власенко (спеціальність «Автомобільний транспорт»). На прохання декана він увімкнув одну з шести встановлених у лабораторії експериментальних установок для випробування двигунів, і Василь Петрович розповів про особливості проведення лабораторних досліджень для отримання основних показників двигунів: енергетичних, паливно-економічних та екологічних.

У навчальній та науково-дослідній лабораторії кафедри автомобілів молодий викладач асистент Олександр Олександрович Разбойніков, випускник університету 2013 року за спеціальністю «Колісні та гусеничні транспортні засоби» (тепер це спеціальність «Галузеве машинобудування», освітня програма «Автомобільні транспортні засоби») захоплююче розповів гостям про деякі з унікальних випробувальних стендів, створених співробітниками кафедри: стенд для дослідження кочення еластичного колеса, стенд для вивчення робочих процесів незалежної підвіски та рульового керування легкового автомобіля, продемонстрував установку з силовим агрегатом та багатоважільною підвіскою автомобіля Audi та, безперечно, познайомив з гібридним автомобілем із всеколісним керуванням, який до того, як над ним попрацювали співробітники кафедри, був звичайним ЗАЗ-1105 «Дана».

Дуже важливо знати особливості поведінки автомобільного колеса, тому що саме у контакті його з опорною поверхнею реалізуються потенційні можливості двигуна і трансмісії та гальмівної системи, а також талант водія автомобіля.

За допомогою цього обладнання досліджують, як під час руху автомобіля переміщуються керовані колеса на важелях незалежної підвіски, а також як спрацьовує її пружний елемент.

У лабораторії кафедри основи конструкції автомобілів вивчають наочно.

 

Гібридний автомобіль із всеколісним керуванням готовий для проведення чергових науково-дослідних або навчальних експериментів.

Показане Олександром Олександровичем – далеко не все, що може зацікавити справжнього автомобіліста у лабораторії кафедри!

Наступні Дні відкритих дверей Національного транспортного університету відбудуться 17 березня, 21 квітня та 12 травня 2018 року.

Адреса університету:
Україна, 01010, м. Київ,
вул. М. Омеляновича-Павленка, 1
тел. +38 (044) 280-82-03
е-mail: general@ntu.edu.ua
http://www.ntu.edu.ua

Приймальна комісія:
кімн. 119б,
тел.+38 (044) 280-54-09

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО