Майстер-клас з портретного живопису «Романтичний портрет»

В рамках заходу «Молодь – наше майбутнє» та з метою професійної орієнтації майбутніх вступників – 4 листопада 2016 року на кафедрі комп’ютерної, інженерної графіки та дизайну автомеханічного факультету пройшов майстер-клас з портретного живопису  для  учнів коледжів та шкіл, студентів та викладачів НТУ та всіх бажаючих на тему “Романтичний портрет”.

Розпочав захід завідувач кафедри, розповівши про види портретів у сучасному термінологічному розумінні, становлення даного виду мистецтва від витоків до наших днів, особливості передачі не лише зображення, а й візуального характеру моделі.

master-slass4

master-slass3

В теоретичній частині майстер-класу спікер Володимир Долгіх ознайомив присутніх з основами техніки малювання голови людини, анатомо-конструктивними основами зображення голови людини із врахуванням закономірностей її будови у процесі малювання, методикою роботи над портретом і автопортретом.

Практичним завданням майстер-класу стало виконання етюду голови натурниці (з аудиторії присутніх) із докладною демонстрацією технічних моментів процесу поетапного створення портрету. Робота  проходила в атмосфері емоційного творчого піднесення, який обов’язково надихатиме саме юних митців, котрі обрали або оберуть професію дизайнера, до творчості та творення.

Результатом майстер-класу стала цікава робота – портрет студентки І курсу, який, після завершення творчого  процесу, з власним авторським підписом, був подарований натурниці.

master-slass2

master-slass1

У мистецькому заході взяли участь більше 50 осіб різних вікових категорій, зокрема, наймолодшому – п’ять років, який захоплено і старанно малював своє бачення транспортного засобу.

Загалом майстер-клас пройшов в активній творчій атмосфері, наповненій напруженням творіння та сплеском позитивних емоцій. Це важливий і корисний захід, що вніс суттєвий вклад у навчальний процес, особливо з фахових дисциплін, як для теперішніх студентів так і майбутніх абітурієнтів нашого університету.

Проведення на кафедрі КІГД різних майстер-класів вже стало доброю традицією. Наступного разу запрошуємо всіх бажаючих на творчий захід заслуженого художника України Анатолія Буртового. Місце та час проведення найближчим часом буде вказано в оголошенні.