Національний транспортний університет ввійшов до HE Higher Education Ranking

15 березня 2024 року Національний транспортний університет був включений до 2024 HE Higher Education Ranking в якому
посів 70-те місце (сертифікат) серед 303 світових закладів вищої освіти та 6-те місце серед 15 українських університетів.

HE Higher Education Ranking – це інструмент, який вимірює ефективність закладів вищої освіти низкою критеріїв і ключових показників ефективності (KPI), які враховують конкретні аспекти діяльності ЗВО.

Ідея необхідності запровадження Рейтингу вищої освіти HE виникла з бажання створити новий рейтинг, який включає велику кількість стандартів і KPI, пов’язаних із вищою освітою, які не вимірювалися та не використовувалися жодним рейтингом закладів вищої освіти, тому що цей новостворений рейтинг є комплексним, цілісним і призводить до загального покращення діяльності та функціонування ЗВО, їх розвитку.

При підборі KPI, враховуються показники, які використовуються ЮНЕСКО, Міжнародним валютним фондом, МВФ та Організацією Об’єднаних Націй ООН, які вимірюють якість вищої освіти в усьому світі, доступ до сталої освіти та досягнення справедливості та рівності в навчальному процесі. Також, важливими критеріями є забезпечення якості та акредитації, тому в рейтингу враховано KPI, пов’язані із системою менеджменту освітніх організацій (EOMS), ISO 21001 та іншими стандартами.

Крім того, показники рейтингу зосереджені на розвитку цифрового доступу освітнього закладу, розробці його майбутнього бачення та досягненні Цілей сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй, а також підвищення прозорості та академічної свободи для ЗВО.

Рейтинг здатний відобразити загальний, комплексний і правдивий портрет діяльності ЗВО. Незважаючи на те, що рейтинг ґрунтується на наукових, академічних та дослідницьких засадах і спрямований на підвищення академічного рівня закладу вищої освіти, важливим є необхідність підтримувати зв’язок університету з суспільством, а також підтримувати культурний і соціальний вплив вищої освіти, установи. Тому одним з показників є лінгвістичний вплив закладів вищої освіти і потреби ЗВО надавати інформацію про них на своїх веб-сайтах більш ніж однією мовою.

Враховуючи те, що цей рейтинг є показником закладів вищої освіти, право на участь у ньому мають усі навчальні заклади, що працюють у сфері вищої освіти, але з метою досягнення конкурентоспроможності кількість університетів-учасників обмежена лише 1000 університетами.

Загальний і комплексний рейтинг закладу вищої освіти відображає його рівень за 25 критеріями та 177 показниками ефективності.

За даними показниками Національний транспортний університет здобув 6891 бал з 9900 можливих (звіт), але ключовим є те, що університет отримав максимальні показники за такими критеріями, як:

• 10-й критерій: Справедливість, рівність, різноманітність та залучення (400 з 400);
  • 16-й критерій: Навчання протягом усього життя (500 з 500);
  • 17-й критерій: Управління даними (300 з 300);
  • 19-й критерій: ЗМІ (300 з 300);
  • 20-й критерій: Академічна свобода (200 з 200);
  • 21-й критерій: Підтримка дистанційного навчання (300 з 300);
  • 22-й критерій: Інновації та креативність (200 з 200);
  • 23-й критерій: Стійкість і управління (200 з 200);
  • 24-й критерій: Академічна прозорість (200 з 200).

Національний транспортний університет зробив черговий дуже важливий крок, на шляху до зайняття одного з ключових місць серед закладів вищої освіти світу в тому числі, за рахунок входження до HE Higher Education Ranking.