Підписання меморандуму про взаємодію та співробітництво між Національним транспортним університетом та Державною митною службою України

26 грудня 2023 року Ректор Національного транспортного університету Микола Дмитриченко і виконувач обов’язків Голови Державної митної служби України Сергій Звягінцев підписали меморандум про взаємодію та співробітництво. Враховуючи важливість і загальну зацікавленість у розвитку співпраці між НТУ та ДМСУ сторони домовилися здійснювати співробітництво за багатьма напрямами, а саме: підготовка фахівців із вищою освітою у сфері митної справи та зовнішньоекономічної діяльності; розробка навчальних дисциплін, спрямованих на поглиблення професійної орієнтації здобувачів вищої освіти та їх практичну підготовку до роботи в апараті Держмитслужби та її територіальних органах; проходження студентами університету виробничої, переддипломної та інших видів практики в апараті Держмитслужби та її територіальних органах тощо.

Також, на зустрічі було обговорено шляхи підвищення якості освітнього процесу шляхом залучення  представників Держмитслужби та її територіальних органів до проведення лекцій, семінарів, дискусій, круглих столів і інших заходів. Здійснювати поглиблення професійної орієнтації здобувачів вищої освіти НТУ в апараті Держмитслужби, регіональних митницях та митних постах. Організовувати стажування науково-педагогічних працівників університету в апараті Дермитслужби, що дозволить розробляти пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення якості освітніх програм, за якими здійснюється підготовка фахівців.

Під час зустрічі Микола Федорович відмітив, що для практичної підготовки в апараті Держмитслужби та її територіальних органах варто залучати студентів різних спеціальностей та освітніх програм університету. Це дозволить об’єднати зусилля сторін для зміцнення освітньої, дослідницької та практичної співпраці між Національним транспортним університетом та Державною митною службою України.