З 16 по 20 квітня 2017 р.  в  Національному транспортному університеті відбулися заходи в рамках виконання українсько-німецького проекту «Розробка та поширення концепції Сприяння інтеграції науки, освіти та інновацій в Національному транспортному університеті», що виконується відповідно науковцями університету м. Падерборн (Німеччина) та НТУ.

Др. Г. Кауфманн, др. В.Нікітін  (університет м. Падерборн) провели для співробітників та науковців НТУ семінар-тренінг з інтеграції науки, освіти та інновацій і інформаційний семінар з методики складання заявок та імплементації результатів наукових досліджень.

В науково-практичній конференції, що відбулася 19 квітня 2018 року, взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, виконавці проекту – представники університету м. Падерборн, члени робочої групи, завідувачі кафедр, науковці Національного транспортного університету, науковці та співробітники Національного авіаційного університету і Державного університету інфраструктури та технологій.

Відкрили конференцію ректор НТУ проф. Дмитриченко М.Ф. та проф. Клаус Розенталь. Виконавці проекту презентували розроблену Концепцію сприяння інтеграції науки, освіти та інновацій в Національному транспортному університеті (проф. Гутаревич Ю.Ф., проф. Рутковська І.А.) та намітили кроки щодо її імплементації (проф. Дмитрієв М.М.).