Стартував І етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Свою Україну любіть,

Любіть її… Во врем’я люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

Т.Г. Шевченко

13 листопада 2019 року в Національному транспортному університеті викладачами кафедр «Теорія та історія держави і права» (завідувач кафедри – доктор історичних наук, професор Хорошун Б.І.) та «Іноземна філологія та переклад» (завідувач кафедри – кандидат педагогічних наук, доцент Шевчук Л.О.) організовано урочисте відкриття І етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Відбулося також відзначення Дня української писемності та мови та Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Викладачі кафедр разом зі студентами всіх факультетів у цей день підготували різноманітні презентації та конкурсні завдання, присвячені особистості та творчості Кобзаря, пролунали безсмертні слова поета. Студенти дізналися про деякі маловідомі факти з біографії Т. Шевченка, а також декламували Шевченкові вірші та знайомилися з репродукціями картин Кобзаря.

Конкурс проводиться для студентів І-V курсів Національного транспортного університету в чотири етапи (з жовтня по березень). Конкурс започатковано 30 вересня 2010 року Указом Президента України № 928 з метою сприяти піднесенню престижу української мови та літератури у молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю: вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка.

Талановита молодь, яка досягає високих успіхів в інтелектуальних змаганнях всеукраїнського рівня, отримує підтримку з боку держави. Відповідно до Указу Президента України переможцям Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка призначаються стипендії глави держави.

Дякуємо всім учасникам літературного заходу й запрошуємо до участі в І етапі Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка студентів усіх факультетів НТУ, які обізнані у творчості Кобзаря, а також спроможні оригінально та образно висловлювати свої думки!