logo

Практичні заняття з освітньої компоненти «Планування та організація велосипедної мобільності»

Що таке «Велоконцепція територіальної громади»?  Як її розробити? Які навички та знання для цього потрібні майбутнім фахівцям?

Відповіді на ці питання магістри освітніх програм «Розумний транспорт та логістика для міст» та «Транспортно-логістичні системи вантажних автомобільних перевезень» отримують в умовах реальної практики в межах нової дисципліни «Планування та організація велосипедної мобільності».

Нещодавно відбувся виїзд студентів до Васильківської міської територіальної громади, де вони взяли участь в Стратегічній сесії, мета якої – визначити потреби щодо велоінфрастуктури громади; спільно з експертною проєктною командою та реальними користувачами трасувати веломаршрути, які буде покладено в майбутній стратегічний документ  «Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури Васильківської міської територіальної громади», що визначатиме розвиток велоінфраструктури Васильківської громади на період у 20 років.

До Стратегічної сесії також доєдналися представники місцевої влади, головний архітектор громади, представники місцевих освітніх закладів та велоспільноти. Також активісти ГО “Альянс добрих справ” для студентів організували цікаву та змістовну оглядову екскурсію мікрорайонами Василькова, де вони ознайомилися з міським плануванням та транспортною системою, а також історією та туристичними магнітами громади.

До участі в Стратегічній сесії студенти готувались в процесі навчання за освітньою компонентою «Планування та організація велосипедної мобільності», що впроваджується кафедрою транспортних систем та безпеки дорожнього руху НТУ з лютого 2025р.  Напередодні студенти проводили аналіз існуючих стратегічних документів громади, аналізували результати соціологічного опитування користувачів велотранспорту та ЛПТ, яке проходило онлайн.

Слід сказати, що Національний транспортний університет є першим в Україні університетом, який реалізовує академічну підготовку щодо веломобільності. Курс розроблений за ініціативи та підтримки Громадської організації «Асоціація велосипедистів Києва» (U-Cycle)» та проєктною командою Bike City consulting.

Більше про курс можна дізнатись з відео прес-конференцї, що відбулась в  Українському кризовому медіа-центрі https://www.youtube.com/watch?v=Of-BSNbCZps

Повна версія статті – у матеріалі: https://uacrisis.org/uk/reliz-27-02-25

Повертаючись до розробки Велоконцепції для Васильківської територіальної громади та участі студентів у Стратегічній сесії, окремо хочеться висловити вдячність спеціалістами Bike City consulting. З лютого місяця вони готували студентів до цього заходу, вчили працювати з вихідними даними та аналізувати наявну інформацію. Як результат, магістри взяли участь в Стратегічній сесії не просто як учасники, а як фахівці, які вже провели попереднє дослідження і виступали зі своєю експертною думкою в ролі співведучих.

Проте, Стратегічна сесія – це лише проміжний крок до підготовки фінального документу, а саме «Концепції розвитку велосипедної інфраструктури Васильківської міської територіальної громади». Концепція є одночасно стратегічним та містопланувальним документом, який визначає основні напрямки розвитку велоінфраструктури та аспекти велоруху в громаді, їх пріоритетність і важливість. Метою такого документу є заохочення та підвищення використання велосипедного та легкого персонального транспорту (ЛПТ), його безпеки й комфорту.

Тому, магістри плідно працюють далі над розробкою реального стратегічного документу, під фаховим керівництвом Bike City consulting та за підтримки викладачів кафедри транспортних систем та безпеки дорожнього руху НТУ, а також  представників  ГО U-Cycle.

Презентація першої редакції документу запланована на середину травеня 2025 року, а вже фінальний документ буде передано громаді для затвердження Васильківською міською радою у червні 2025 року. І як сказав керівник проєктів Bike City consulting, містопланувальник Станіслав Клименко: «Прізвища студентів та учасників стратегічної сесії будуть вписані в перелік авторів цього важливого для розвитку громади документу».

Радіємо за цей неймовірний досвід наших магістрів!

Адреса університету:
Україна, 01010, м. Київ,
вул. М. Омеляновича-Павленка, 1
тел. +38 (044) 280-82-03
е-mail: general@ntu.edu.ua
http://www.ntu.edu.ua

Приймальна комісія:
кімн. 119б,
тел.+38 (044) 280-54-09

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО