Участь представників Національного транспортного університету у Форумі «Розумне місто та технологічне оновлення України» (Smart Building Forum)

Розвиток технологій, оновлення інфраструктури України, функціонування Smart City – питання, що набувають все більшого значення та потребують якісної імплементації у навчальний процес. Тому зустрічі з практиками є цінними, підвищують кваліфікацію викладачів та надають можливість створення нових партнерських відносин з потенційними роботодавцями.

Саме такою зустріччю є Smart Building Forum, яка відбулась 20-21 березня 2024 року. Форум відвідали представники кафедри транспортних систем та безпеки дорожнього руху – проф. Гульчак О.Д., проф. Куницька О.М. та доц. Янішевський С.В.

Захід присвячено впровадженню нових технологій у містах та технологічному розвитку інфраструктури. Щороку форум збирає відвідувачів від споживачів до технічних директорів крупних компаній, від забудовників до представників ОСББ та кінцевих користувачів,  від розробників і учасників ринку до представників муніципалітетів.

Війна принесла на нашу територію багато руйнувань, міграцію населення і вже зараз ми маємо розробляти план Маршала щодо відновлення інфраструктурних об’єктів, будинків та будівництва нового житла. Наразі багато територій потребують втручання і чітких дій у містобудуванні та екології і певних змін у підходах.

Smart Building Forum організовано з двох частин:

• Перша – це виставка вітчизняних виробників сучасних технологій у сфері “розумного будинку”, енергетики, безпеки, автоматизації та інші.
  • Друга – виступи експертів за п’ятьма панелями: “Можливості інтернету речей”, “Будівельні та зелені технології: готові рішення”, “Смарт сіті в Україні”, “Безпека у містах”, “Енергоефективність у містах”.

Одною з найцікавіших для представників НТУ стала доповідь Івана Фурлет (GIS), на тему: “Автоматизація громадського транспорту в Україні”. Спікер представив технологічні можливості впровадження електронного квитка для громад.

Значну увагу в доповідях приділено питанням кібербезпеки  у містах та її переосмислення з початком повномасштабного вторгнення рф на територію України. До прикладу, Роман Одарченко (Асоціація кібербезпеки України) представив доповідь за темою “Проблеми забезпечення кібербезпеки громад в умовах кібервійни”.

Отримані викладачами нові знання та досвід від доповідачів-практиків, допоможуть модернізувати лекційні матеріали, підвищити їх кваліфікацію, а також, створити нові партнерські відносини з потенційними роботодавцями.