29-30 листопада 2022 року в Національному транспортному університеті у змішаному режимі відбулась Міжнародна наукова конференція «Інтелектуальні транспортні системи: Екологія, Безпека, Якість, Комфорт».

Вступним словом роботу конференції відкрила проректор з наукової роботи, доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Олена СЛАВІНСЬКА.

З початком роботи учасників конференції привітали декан факультету транспортних та інформаційних технологій, доктор  фіз.-мат. наук, професор Віктор ДАНЧУК, а також Олег ПОЛОВИНКО – Директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської державної адміністрації.

В пленарному засіданні конференції взяли участь європейські та українські науковці та представники бізнесу з даного напрямку, а саме:

Antonio COMI – Professor, Department of Enterprise Engineering University of Rome Tor Vergata, Italy.

Luca PERSIA – Professor of Sustainable Transport Planning at La Sapienza University of Rome, President of Sapienza Startup CTL-up, Italy.

Stanisław IWAN – Professor, Dean of Faculty of Economics and Transport Engineering Maritime University of Szczecin, Poland.

Ilie BRICICARU – PhD, Road safety auditor and trainer, Director of the Road Infrastructure Safety Observatory, Technical University of Moldova.

Norbert GRUENWALD – Professor, Dr. rer. nat., Rector a.D., Director Robert-Schmidt-Institute, Hochschule Wismar University of Applied Sciences Technology, Germany.

Malgorzata ZAKRZEWSKA – Researcher, assistant, Institute of Economics and Finance, University of Szczecin, Poland.

Дмитро БЕСПАЛОВ – Директор «Про мобільність».

Віктор ЧЕРНІЙ та Богдан ТИМЧЕНКО – КП “Центр організації дорожнього руху” виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Іван КУЛЬЧИЦЬКИЙ – Президент Агенції Європейських Інновацій, керівник національного контактного пункту програми Горизонт 2020 за напрямом інформаційно-комунікаційних технологій, Україна.

Алла НОВІКОВА – Д-р екон. наук, Начальник центру наукових досліджень комплексних транспортних проблем, Україна.

Андрій БЕЙ – Керуючий директор ТОВ SWARCO Україна.

Юрій ПАПІРОВ  та Ольга КАТАРАНОВА – Всеукраїнська громадська організація “Громадський комітет транспортної безпеки”, Україна.

Під час другого дня заслухано 90 доповідей та повідомлень щодо  розвитку, удосконалення та впровадження Інтелектуальних транспортних систем, за участю науковців зі Львову, Херсону, Харкова, Запоріжжя, Одеси, Житомиру, Києва, а також Німеччини та Латвії. Учасники надали презентації за чотирма секціями конференції:

• Транспортні технології та Pозумна логістика;
  • Розумна мобільність та безпека дорожнього руху;
  • Розумні міста – базовий чинник сталого розвитку суспільства;
  • Розбудова ІТС в умовах післявоєнного відновлення країни.

Матеріали розміщено на сайті конференції: https://sites.google.com/ntu.edu.ua/its-esqc-ua та на сайті університету.