В рамках міжнародного проєкту «Українсько-німецька навчальна мережа для цифрової трансформації екологічної освіти», що фінансується Німецькою Академією Exchange Service (проєкт DAAD P44 – ID 57651378) та у відповідності до Міжнародної програми підвищення кваліфікації для викладачів за темою «Підвищення цифрових компетентносте викладачів закладів вищої освіти» та запрошення Університету сталого розвитку Еберсвальде від 03.11.2022 р. з 5-го по 9-те грудня відбувалася мобільність представників адміністративного персоналу та викладачів Національного транспортного університету. Зокрема, в мобільності прийняли участь декан факультету менеджменту, логістики та туризму Бакуліч О.О., завідувач відділом аспірантури і докторантури Рутковська І.А., керівник відділу забезпечення якості вищої освіти Харченко А.М., завідувач кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища Хрутьба В.О., доцент кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища Лук’янова В.В., доцент кафедри транспортного права та логістики Севост’янова А.В.

Представники Національного транспортного університету мали можливість прослухати ряд тренінгів щодо дистанційного та змішаного навчання, здобути цифрові компетентності з сучасних освітніх Web-сервісів, здійснити обмін досвідом з науково-педагогічними працівниками Університету сталого розвитку Еберсвальде та викладачами інших українських університетів.

Також в рамках міжнародного проєкту «Українсько-німецька навчальна мережа для цифрової трансформації екологічної освіти» відбулися заходи щодо розвитку співпраці між Університетом сталого розвитку Еберсвальде та Національним транспортним університетом. Зокрема:

• 06 грудня 2022 р. в режимі телемосту між Києвом та Еберсвальде (Німеччина) було підписано інституційну угоду про співпрацю між Національним транспортним університетом та Університетом сталого розвитку Еберсвальде;
  • 08 грудня 2022 р. під час конференції «Цифрова освіта в часи кризи», що проходила під головуванням професора Ян-Петера Мунда та доцента Юлії Нікітченко, в якій взяли участь біля 30 учасників з України та Німеччини, відбулася презентація освітньо-наукових можливостей Національного транспортного університету;
  • 09 грудня 2022 р. відбулася ділова зустріч представників 5-ти університетів з України з професором Клаудією Брьозель, відповідальної за реалізацію освітньо-наукового напрямку «Туризм» в Університеті сталого розвитку Еберсвальде. На зустрічі були обговорені перспективні кроки спільної участі в проєктах Erasmus+, зокрема, щодо студентської мобільності з метою навчання та стажування (SMS, SMP), мобільність персоналу з метою викладання, стажування та навчання (STA, STT), а також напрямки спільних наукових досліджень.

Щиро сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з українськими та німецькими партнерами.