Навчальна екскурсія на Бортницьку станцію аерації

Студенти-екологи НТУ в межах вивчення дисциплін «Якість води та методи її покращення» та «Нормування антропогенного навантаження на природне середовище» відвідали Бортницьку станцію аерації.

Під час екскурсії територією станції присутнім розповіли про основні характеристики роботи деяких очисних споруд, режими їх експлуатації та технологічні особливості. Також екскурсанти дізнались про методи очистки стічних вод. Екскурсія була цікавою та пізнавальною.

Студенти переконались в необхідності модернізації станції аерації. Стан основних елементів очисної системи оцінюється як критичний через значний експлуатаційний вік (близько 50 років). Очисні споруди потребують негайної реконструкції, капітального ремонту, деякі знаходяться у неробочому стані. Цей факт викликає серйозне занепокоєння, оскільки від якості вод залежить як наше здоров’я, так і стан усього навколишнього середовища.

Дякуємо організаторам заходу за можливість реально познайомитися з роботою станції та ще раз переконатися, що антропогенний вплив на навколишнє середовище потребує постійного контролю і не можна залишатися осторонь проблем, що виникають в галузі охорони довкілля.