Підписання договору про партнерство і співпрацю між Національним транспортним університетом та Державним архівом м. Києва виконавчого органу Київської міської ради

В Національному транспортному університеті 05 грудня 2023 року відбулось  урочиста  церемонія підписання договору про партнерство і співпрацю  між Національним транспортним університетом та Державним архівом м. Києва виконавчого органу Київської міської ради. Зі сторони унівeрситeту договір підписав рeктор проф. Микола ДМИТРИЧЕНКО, а зі сторони Дeржавного архіву м. Києва  його директор Олександр ПАНЧЕНКО.

Предметом Договору стало партнерство і співпраця з метою реалізації положень законів України «Про вищу освіту», «Про Національний архівний фонд та архівні установи», «Про наукову та науково-технічну діяльність» в частині підготовки кваліфікованих кадрів, проходження студентами університету навчальної практики в Державному архіві м. Києва, надання методичної допомоги з питань організації діловодства та зберігання документів, проведення наукових досліджень науково-педагогічними працівниками та студентами, реалізації спільних історико-архівних онлайн проєктів, впровадження новітніх підходів до формування архівного фонду, його цифровізації.

При підписанні договору Микола ДМИТРИЧЕНКО підкреслив надзвичайну суспільну вагу архівної інформації і її вплив на сучасні соціо-культурні процеси із формування національної ідентичності  українського народу, важливості збереження документів сучасності для прийдешніх поколінь.

Олександр ПАНЧЕНКО  наголосив на важливості надходження на державне зберігання документів закладів вищої освіти, особових фондів професорсько-викладацького колективу, документів, які стосуються постатей їх видатних випускників. Сторони домовилися сформувати колекцію документів про випускників та студентів Національного транспортного університету України, які беруть участь у обороні нашої держави від російської агресії.

Також, договором передбачається проведення спільних навчальних, науково-освітніх та творчих заходів із залученням науково-педагогічних працівників, здобувачів освіти і працівників архіву. Крім того, в рамках договору передбачено направляти студентів для проходження навчальної практики у Державному архіві м. Києва, враховувати рекомендації та залучати фахівців архіву до підготовки навчальних програм з питань архівної справи та діловодства, запрошувати їх для проведення тематичних лекційних та семінарських занять, керівництва курсовими, бакалаврськими та магістерськими роботами з питань архівної справи та діловодства, а також залучати співробітників архіву до участі в проведенні науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів, майстер-класів, творчих тематичних зустрічей, екскурсій та ін.

Працівники Державного архіву відвідали архів університету й надали  методичні рекомендації його працівникам з питань організації системи документування інформації, формування справ та їх зберігання у архівному

Підписання договору з Державним архівом м. Києва – важливий крок у збереженні культурної спадщини,  наукових досягнень професорсько-виклацького складу та здобувачів освіти університету, увіковічнення пам’яті про загиблих під час війни з рашистами.