Презентація нових надсучасних вантажних автомобілів компанії «Сканія Україна» в Національному транспортному університеті

Незважаючи на складне суспільно-економічне становище і воєнний стан, що триває в Україні вже понад сім місяців, Національний транспортний університет продовжує працювати, здійснюючи підготовку здобувачів на всіх рівнях вищої освіти. І тут величезну підтримку нам надають наші партнери – підприємства, установи та організації всіх форм власності, як вітчизняні, так і закордонні. Так, 29 вересня 2022 року в університеті відбулася презентація нових надсучасних вантажних автомобілів, що їх представила компанія «Сканія Україна» – офіційний представник всесвітньо відомого виробника великотоннажних вантажівок і автобусів «Scania CV AB», яка працює на українському ринку вже майже 30 років.

У церемонії, яка пройшла на подвір’ї університету, взяли участь ректор НТУ професор Микола Дмитриченко, генеральний директор компанії «Сканія Україна» пан Хокан Йюде, директор з розвитку дилерської мережі та дилерів компанії «Сканія Україна» Олександр Тицький, помічник проректора професор Олександр Токін, завідувачі випускових кафедр професори  Сергій Андрусенко та Володимир Сахно, заступники деканів автомеханічного факультету та факультету менеджменту, логістики і туризму, викладачі та аспіранти, студенти як молодших, так і старших курсів,

Ректор університету професор Микола Дмитриченко у своєму виступі нагадав, що з компанією «Сканія Україна» наш університет співпрацює вже близько п’ятнадцяти років. І надалі ця співпраця буде лише поглиблюватися. Так, у 2015 році за сприяння компанії «Сканія Україна» був відкритий Навчально-науковий центр автомобільного транспорту, до проведення освітнього процесу в якому на сьогодні залучено вже дванадцять профільних кафедр. Університету надані зразки вантажних автомобілів, їхніх агрегатів, технологічне обладнання, програмне забезпечення для діагностування, обслуговування і ремонт, які дозволяють якісно проводити лабораторні роботи для студентів як бакалаврського, так і магістерського освітнього рівнів, а також здобувачів ступеня доктора філософії. Величезна заслуга в цьому, за словами ректора, належить генеральному директору «Сканія Україна» пану Хокану Йюде, який не лише доклав зусиль до забезпечення життєдіяльності компанії, де він є керівником численного колективу, але й у таку складну для України пору знаходив можливість підтримувати наш університет.

У своєму виступі генеральний директор «Сканія Україна» пан Хокан Йюде відмітив, що на сьогодні компанією «Сканія Україна» відкрито вже дванадцять авторизованих станцій технічного обслуговування вантажних автомобілів і автобусів, причому остання, що розташована в місті Бровари, – лише в червні поточного року. Нині через близькість до зони бойових дій не функціонують дві станції – у містах Харків та Краматорськ. Головний офіс компанії розташований у селищі міського типу Калинівка Макарівського району Київської області, що зазнало значних руйнувань під час бойових дій у лютому-березні 2022 року. Проте підприємство, незважаючи на всі труднощі, продовжувало і продовжує працювати.

За словами пана Хокана Йюде, великотоннажні автомобілів-тягачів Scania 460R і Scania 500S з новим двигуном і трансмісією Super, які сьогодні презентуються, є останнім словом техніки у виробництві транспортних засобів такого класу. Провідні досягнення науки і техніки останніх років були застосовані не лише під час створення двигуна, трансмісії, ходової частини, всіх агрегатів цих автомобілів, а й під час проектування робочого місця водія та пасажирів. Так, двигуни цих вантажівок здатні працювати не лише на традиційному дизельному, але й на біодизельному паливі на основі рослинних олій; при цьому економія палива здатна сягати 8 %, що є значною для автомобілів подібного класу та потужності двигуна.

За словами пана Олександра Тицького, директора з розвитку дилерської мережі та дилерів компанії «Сканія Україна», присутнім на сьогоднішній церемонії випала приємна нагода відчути себе на місці водія та пасажирів нових автомобілів, адже з цими моделями на сьогодні стикалися далеко не всі фахівці із сервісу та продажу вантажівок Scania. Для цього протягом трьох з половиною годин був організований доступ до кабін автомобілів для студентів та всіх охочих, а далі ці дійсно надсучасні машини були розміщені у Навчально-науковому центрі автомобільного транспорту НТУ.

Під час презентації нових надсучасних вантажних автомобілів компанії «Сканія Україна»

На фото зліва направо: завідувачі кафедр С.Андрусенко та В.Сахно, генеральний директор «Сканія Україна» Хокан Йюде, ректор університету М.Дмитриченко, помічник проректора О.Токін, директор з розвитку дилерської мережі та дилерів компанії «Сканія Україна» О.Тицький