Проведення спеціального об’єктовного тренування з цивільного захисту в Національному транспортному університеті

Відповідно до плану підготовки 29 листопада 2019 року в Національному транспортному університеті відбулось спеціальне об’єктове тренування за темою: «Відпрацювання заходів безпеки з учасниками навчально-виховного процесу НТУ у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території університету та ліквідації їх наслідків».

Керівник тренування: проректор НТУ Грищук Олександр Казимирович.

Керівник штабу з підготовки тренування: начальник штабу ЦЗ НТУ Подгорний Петро Петрович.

В тренуванні сил цивільного захисту НТУ прийняли участь заступники начальника цивільного захисту НТУ :

• Заступник начальника ЦЗ НТУ з матеріально-технічного забезпечення, проректор з навчальної роботи та соціально-економічного розвитку Булах О.І.
  • начальники служб цивільного захисту: Петренко А.І., Хейловський А.І., Кривошєєнко В.Л., Пручинський О.Л., Шубін С.Б.;
  • заступник Голови Комісії з питань евакуації НТУ, професор Лісовал А.А., керівник групи обліку евакуйованих Васянова Н.І..

В ході підготовки та проведення тренування відпрацьовані питання:

• Перший етап: «Виконання заходів ЦЗ у разі загрози виникнення стихійного лиха і зниження його наслідків (аварії) на території НТУ»;
  • Другий етап: «Дії членів формувань ЦЗ при виконанні заходів з ліквідації НС при отриманні повідомлення щодо встановлення вибухових пристроїв в навчальних корпусах НТУ».
  • Третій етап. «Протипожежне тренування: «Дії формувань ЦЗ при ліквідації вогнища на території навчального корпусу, проведення евакуації співробітників і студентів НТУ при виникненні пожежі»

На тренування було залучено 238 осіб, з них: органи управління ЦЗ – 12 осіб; формування ЦЗ – 41 особа, співробітники та студенти – 185 осіб.

В ході підготовки та проведення спеціального тренування відпрацьовані плануючі документи, відкориговані Плани з цивільного захисту та з питань евакуації співробітників та студентів НТУ. Керівники органу управління цивільного захисту НТУ виявили досвід аналізу та узагальнення даних з оцінки обстановки, підготовки обґрунтованих пропозицій для прийняття рішень начальником ЦЗ НТУ. своєчасно доводились до формувань. Керівники формувань цивільного захисту факультетів діяли вірно та впевнено та надавали читки доповіді по запланованим  ввідним.  В ході тренування всі учасники діяли грамотно, показали компетентність та вміння розв’язувати проблеми організації безпеки життєдіяльності в підлеглих підрозділах.

Чергова зміна спеціалістів відділу охорони НТУ показала виучку при отриманні сигналу на збір та оповіщення персоналу НТУ, виявила дисципліну і впевнені навички при відпрацюванні заходів при щодо ліквідації джерела пожежі. Начальник служби охорони громадського порядку ЦЗ НТУ Хейловський А.І., як зажди, показав приклад умілого, компетентного керівника та кваліфікацію кращого спеціаліста  у своїй справі.

В період виконання завдань 3 етапу спеціального об’єктового тренування було проведено протипожежне тренування з формуваннями ЦЗ, співробітниками та студентами, в якому прийняли участь 1940 осіб, з них: з органів управління ЦЗ – 4 ос., формування ЦЗ – 15 ос., співробітники і викладачі – 153 ос., студенти  – 1768 ос..

Обстановка, яка створена під час тренування, сприяла реаліям роботи навчального закладу під час виникнення надзвичайної ситуації. До початку практичних дій з учасниками тренувань проведено інструктаж з заходів безпеки та прийняті заліки.

Дане тренування стало реальним базовим досвідом у студентства в питаннях вивчення предмету безпеки життєдіяльності та цивільного захисту населення.

При підготовці та проведенні спеціального об’єктового тренування  необхідну допомогу надали: майстер виробничого навчання  НМЦ ЦЗ та БЖД м. Києва В.В. Ященко та головний спеціаліст відділу з питань НС Печерської районної  м. Києві державної адміністрації  А.Г.Пікуль.

До уваги учасників тренування представлено зразки обладнання радіаційного контролю, засоби індивідуального захисту органів дихання, предмети екіпірування  членів ДПД, які є на обліку в службах цивільного захисту університету.

Підводячи підсумки проведеного спеціального об’єктового тренування, керівник тренування проректор з навчальної роботи Грищук О.К. підкреслив важливість даного заходу для співробітників і студентів університету, та в цілому, визначив готовність керівного складу університету, спеціалістів формувань з цивільного захисту до дій за призначенням.