logo

17 травня 2018 року

17 травня 2018 року в приміщенні науково-технічної бібліотеки Національного транспортного університету відбулося засідання спеціальної секції «Голодомор 1932-1933 років в Україні: геноцид, етноцид, селяноцид», яка проводилась в рамках LXXIV наукової конференції професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та співробітників відокремлених структурних підрозділів університету і була присвячена 85-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Відкрив конференцію завідувач кафедри теорії та історії держави і права професор  Б.І. Хорошун.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з навчальної роботи НТУ, професор Грищук О.К.

У роботі конференції взяли участь відомі вчені-історики, представники академічної науки:  Кульчицький Станіслав Владиславович, Шаповал Юрій Іванович – дослідники проблематики Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Учасники конференції, викладачі та студенти НТУ у своїх доповідях висвітлювали різноманітні аспекти Голодомору 1932-1933 рр., як геноциду українського народу.

Цікавими були доповіді відомого українського історика, головного наукового співробітника Інституту історії України НАН України  Кульчицького С.В., який підкреслив, що Голодомор в Україні був специфічним і його не можна порівнювати з іншими голодами. Йшлося про знищення українського селянства. Голод був створений і застосований як засіб для винищення української субстанції народу.

Професор Шаповал Юрій Іванович, головний співробітник Інституту політичних та етнонаціональних досліджень імені І.Ф.Кураса НАН України,  у своїй доповіді зупинився на постаті Джеймса Мейса – американського історика –  та його ролі у дослідженні й визнанні Голодомору в Україні 1932-1933 рр. геноцидом української нації.

На конференції з цікавими доповідями виступили студенти Макаревський О. Л.  «Чорні дошки» як засіб покарання сільського населення під час Голодомору» (наук.керівник, доцент Гержод Г.І.) та Таричева В.С. «Тема Голодомору в українській художній літературі» (наук.керівник, старш.викладач Волошина Т.М.). Спільна співпраця студентів з відомими вченими-істориками має для студентської молоді важливе пізнавальне й виховне значення.

Підводячи підсумки засідання секції, професор Хорошун Б.І. наголосив, що основний урок, який повинен засвоїти український народ з факту Голодомору 1932-1933 років, полягає в тому, що геноцид з таким цинізмом і в таких масштабах можна було здійснити тільки над народом, позбавленим власної державності, над народом, який не був господарем своєї долі на своїй власній землі. Злочин проти українського народу став можливим і тому, що партійно-державне керівництво республіки займало нерішучу і безпринципну позицію у відстоюванні національних інтересів, діяло на догоду Москві і несе в зв’язку з цим повну відповідальність на скоєне.

Проведення подібних заходів з нагоди 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років сприяє поширенню інформації про вчинені комуністичним режимом Голодомор 1932-1933 років, масові штучні голоди 1921-1923 та 1946-1947 років, вшануванню пам’яті їх жертв, а також сприянню вивченню історії України, вихованню у громадян, насамперед студентської молоді, патріотизму та толерантності.

Адреса університету:
Україна, 01010, м. Київ,
вул. М. Омеляновича-Павленка, 1
тел. +38 (044) 280-82-03
е-mail: general@ntu.edu.ua
http://www.ntu.edu.ua

Приймальна комісія:
кімн. 119б,
тел.+38 (044) 280-54-09

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО