Академічна мобільність адміністративного персоналу Національного транспортного університету до Університету Альмерії (Іспанія) в рамках програми ERASMUS+

Забезпечення плідної співпраці з Європейськими закладами вищої освіти, науковими установами та організаціями в рамках виконання міжнародних освітянських та наукових проектів є одним з ключових аспектів стратегії інтернаціоналізації Національного транспортного університету. З метою її реалізації, а також в рамках виконання міжінституційної угоди з Університетом Альмерії (Іспанія) проєкту ЕРАЗМУС+, програми КА1 “Академічна мобільність”, в період з 25 по 29 квітня 2022 року здійснено мобільність керівника науково-організаційного відділу НДІ «Проблем транспорту і будівельних технологій» Жулин Ольги Володимирівни.

Під час міжнародного стажування доц. Жулин О.В. представила  Національний транспортний університет учасникам з різних країн світу: Австралія, Колумбія, Чілі, Бразилія, Португалія, Франція, Бельгія, Ірак, Австралія, Туреччина, Ліван, Чехія, Польща, Словенія, Боснія і Герцеговина, Литва, Словаччина, Іспанія та інші. З представниками цих країн відбулися робочі зустрічі і встановлено нові контакти, на яких було обговорено напрямки подальшої співпраці щодо академічного обміну студентів, викладачів та адміністративних працівників, стажування PhD аспірантів. Особливої уваги заслуговують домовленості про подальшу співпрацю з директором міжнародного офісу Німет Булут Abdullah Gül University (Туреччина), з Erasmus консультантом Анною Войчик Politechnika Wrocławska (Польща), з керівником відділу комунікацій та міжнародних зв’язків Александром Соаресом Instituto Politécnico de Leiria (Португалія), Душанкою Грубор Железник  University of Ljubljana (Словенія), з фахівцем по мобільності Марією  Роберто Universidade de Lisboa (Бразилія), з директором зі зв’язків з громадськістю Хавкаром Бакіром Koya University (Ірак), з інженером по міжнародних проектах Джуді Каам Фоко Université Sorbonne Paris Nord (Франція), з Лесаною Земановою Slovak University of Technológiu in Bratislava (Словаччина), з координатором студентів Erasmus KA107/171 Євою Огніськовою Palacký University Olomouc (Чехія), з менеджером міжнародних проектів Сільвією  Кшижек-Лібурською Cracow University of Economics (Польща) та іншими.

Представники закордонних університетів підкреслили важливість розроблення спільних навчальних програм для магістрів і бакалаврів, особливо в умовах воєнного часу в Україні, оскільки готові тимчасово прийняти українських студентів на безкоштовне навчання. Важливим напрямком співпраці між університетами визначено проведення спільних дослідницьких проектів та публікація їх результатів у міжнародних наукових журналах.
Особливої уваги заслуговує проведений воркшоп “Implementation and management of ICM project: practical issues, challenges and good practices” на якому ефективне управління проектом щодо міжнародної кредитної мобільності було продемонстровано на прикладі документів і процедур розроблених у Національному транспортному університеті, як передовий досвід. На круглому столі “Mobility through students eyes” було обговорено практичний досвід студентів з різних країн щодо обміну за програмою Erasmus+ в університеті Альмерії, який показав потребу у більш активному залученні та мотивації студентів до участі у міжнародній мобільності, оскільки він сприяє міжкультурному обміну та успішній діловій  комунікації на міжнародному рівні. Співробітники міжнародного відділу та студенти університету Альмерії поділилися досвідом щодо організації кредитної мобільності з країнами-партнерами KA171, водночас було розглянуто практичні кейси щодо організації відбору кандидатів для участі у програмі.  Робота учасників міжнародного стажування на воркшопі “New opportunities on Erasmus+ mobility 2021-2027” виявилась теж дуже пізнавальною і важливою, адже було окреслено головні можливості Erasmus+  протягом 2021-2027 років, обговорено пропозиції щодо поліпшення поточних відносин та перспективи співробітництва з новими партнерами.

Зворушливою була зустріч Жулин О.В. зі студентами НТУ в Університеті Альмерії, які у рамках FESTIVAL OF NATIONS: International students fair, представляти Україну.

Результатом міжнародної мобільності буде плідна співпраця з Університетом Альмерії та країнами-партнерами.