Українсько-німецький проект «Розробка та поширення концепції Сприяння інтеграції науки, освіти та інновацій в Національному транспортному університеті» – хід виконання.

В січні-лютому 2018 року в університеті м.Падерборн (Німеччитна) відбулася чергова робоча зустріч в рамках виконання по українсько-німецького проекту «Розробка та поширення концепції Сприяння інтеграції науки, освіти та інновацій в Національному транспортному університеті».

Робота виконується згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 28 лютого 2017 року № 329 «Про визначення основних напрямів використання бюджетних коштів відповідно до міжнародних договорів України на 2017 рік» та наказом Міністерства освіти і науки України від 20 березня 2017 року № 425 «Про фінансування спільних українсько-німецьких проектів у 2017 році». Підставою для виконання проектів є Спільна Заява Державного Комітету України з питань науки і технологій та Федерального Міністерства наукових досліджень і технологій Федеративної Республіки Німеччина про науково-технічні відносини від 10 червня 1993 р.; Протокол Одинадцятого засідання українсько-німецької Робочої групи з науково-технічного співробітництва від 13 липня 2016 р., додаток до Протоколу від 5 січня 2017 р.

За результатами конкурсу спільних українсько-німецьких науково-дослідних проектів, оголошеного Міністерством освіти і науки України та Федеральним міністерством освіти та досліджень Німеччини в період з 15 квітня 2016 року по 03 червня 2016 року Національному транспортному університету (Україна) та Університету м. Падерборн (Німеччина) Міністерством освіти і науки України було затверджено фінансування проекту «Розробка та поширення концепції Сприяння інтеграції науки, освіти та інновацій в Національному транспортному університеті м. Київ» («Development and Dissemination of a Concept Fostering the Integration of Research, Education and Innovation at the National Transport University, Kiev (CIREI»).

Загальною метою проекту є створення в Національному транспортному університеті (НТУ) організаційних, інформаційних, технологічних, методичних та адміністративних передумов для більш ефективного використання його наукового потенціалу.

В ході зустрічі члени робочої групи – виконавці проекту від НТУ презентували колегам з університету м.Падерборн результати виконання проекту у 2017 році, а саме: проведений аналіз існуючої системи координації науково-дослідницької, інноваційної діяльності та трансферу технологій в НТУ та відповідних структур двох європейських університетів (Університету м. Падерборн (Німеччина) та Жешовської Політехніки (Польща); обґрунтування доцільності змін в структурі Національного транспортного університету та розроблену схему взаємозв’язку між окремими запропонованими концептуальними структурами, внутрішньовузівськими підрозділами та зовнішніми організаціями.

За результатами зустрічі виконавці проекту намітили шляхи впровадження розробленої концепції в Національному транспортному університеті.