ВЕБІНАР «ДОСВІД УЧАСТІ НАУКОВЦІВ ТРАНСПОРТНОЇ ГАЛУЗІ В ПРОЕКТАХ ПРОГРАМИ ГОРИЗОНТ-2020»

16 грудня в приміщені залу засідань вченої ради Національного транспортного університету відбувся вебінар «Досвід участі науковців транспортної галузі в проектах програми Горизонт-2020», який був організований Національним контактним пунктом програми Горизонт-2020 при університеті.

Вебінар відкрив ректор НТУ Дмитриченко М.Ф. Він звернув увагу на певні успіхи науковців України в сфері участі в наукових міжнародних проектах. Разом з тим він відмітив необхідність об’єднання зусиль наукових та академічних установ щодо пошуку партнерів для активізації міжнародної дослідницької діяльності.

Голова НКП Дмитрієв М.М. спільно із завідуючою аспірантурою, співробітницею НКП Рутковською І.А. підготували інформаційну доповідь «Загальні підсумки програми Горизонт-2020» в якій навели основні результати програми як в цілому, так і по Україні, приділивши увагу аналізу участі української сторони у проектах напрямку Транспорт.

Досвідом участі вчених ДП ДерждорНДІ в проектах програми Горизонт-2020 поділилась з учасниками вебінару завідувач відділу підготовки та реалізації міжнародних проектів Центру нормоконтролю, оцінки відповідності та міжнародного співробітництва цього підприємства Наталія Бідненко. Особливо цінним був її досвід, оскільки саме ДерждорНДІ був одним із перших учасників програми Горизонт-2020 від України за напрямком Транспорт.

Про досвід участі в підготовці та подачі заявок на участь у програмі Горизонт-2020 від Національного транспортного університету розповіла доцент Національного транспортного університету Юлія Сілантьєва.

В обговоренні виступив заступник директора ДП ДерждорНДІ по науковій роботі Володимир Каськів. Він наголосив на необхідності об’єднання зусиль дослідних установ з університетами для можливості створення конкурентоспроможних проектних заявок в європейському дослідницькому просторі.

Учасниками вебінару були представники всіх факультетів Національного транспортного університету, а також науково-педагогічні працівники Одеської державної академії будівництва та архітектури, Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Придніпровської державної академії будівництва та архітектури та Херсонської державної морської академії.