Зустріч керівника Державного агентства автомобільних доріг України Славоміра Новака з професорсько-викладацьким складом та студентами Національного транспортного університету

22 березня 2019 року на запрошення Національного транспортного університету відбулася зустріч керівника Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор) Славоміра Новака з професорсько-викладацьким складом та студентами. Ректор Національного транспортного університету, професор Дмитриченко Микола Федорович виступив модератором зустрічі.

Були присутні: директор ДП «ДерждорНДІ» Безуглий Артем Олександрович, проректори, декан факультету транспортного будівництва Славінська Олена Сергіївна, завідувачі кафедр та студентство факультету.

С. Новак провів лекцію, де було представлено: аналіз структури дорожньої галузі України з порівнянням до інших Європейських держав; зміни в системі управління; шляхи подальшого розвитку мережі автомобільних доріг загального користування в складних економічних умовах.

Під час зустрічі дуже жваво обговорювали питання престижності професії дорожника, децентралізації доріг, фінансування галузі і роботи Дорожнього фонду, будівництва концесійних доріг, нових технологій будівництва та ремонту, безпеки дорожнього руху та інтелектуальних транспортних систем, а також дефіциту професійних молодих кадрів, як в структурах Укравтодору, так і в інших підприємствах дорожньої галузі.

В дискусії приймали участь: завідувач кафедри транспортного будівництва та управління майном, професор Савенко Вячеслав Якович; завідувач кафедри аеропортів, професор Гамеляк Ігор Павлович; професор кафедри дорожньо-будівельних матеріалів та хімії Онищенко Артур Миколайович; професор кафедри мостів та тунелів Мєдвєдєв Костянтин Володимирович; студенти Алімов Акім (гр. БМм-І-1), Байталюк Михайло (гр. БАм-І-1), Ванджурак Василь (гр. ТКмн-І-1), Федоренко Богдан (гр. БА-ІV-1), Карпенко Іван (гр. МТ-ІІІ-1).

Керівник Укравтодору запевнив студентство, що Україна прямує до рівня європейської держави, яка має реконструювати та будувати дорожню мережу країни, що відповідає всім сучасним вимогам.

Наприкінці зустрічі Славомір Новак оглянув науково-навчальні лабораторії та центри університету, а саме кафедр транспортного будівництва та управління майном; проектування доріг, геодезії та землеустрою; дорожніх машин (центр НТУ – Цеппелін-Катерпіллар); технічної експлуатації автомобілів та автосервісу (центри автомобільного транспорту (Scania, Єврокар, Енерготест, Sicam) та науково-навчальну лабораторію «НТУ – MOTUL».

Особливу увагу було приділено науково-навчальній лабораторії кафедри транспортного будівництва та управління майном, де в рамках госпдоговірної тематики з Укравтодором представлена унікальна експериментальна база дорожньої конструкції з дренажем мілкого закладання.

Зі свого боку, керівництво Укратодору планує звернутися до Міністерства освіти з рядом ініціатив щодо зміни ситуації з набором на дорожні спеціальності, аби збільшити набір на спеціальність дорожників та мостовиків, які наразі є дуже затребуваними на ринку праці в Україні.