Академічна мобільність адміністративного персоналу Національного транспортного університету до Політехнічного університету Картахени (Іспанія) в рамках програми ERASMUS+

Одним з ключових аспектів стратегії інтернаціоналізації Національного транспортного університету є забезпечення плідної співпраці з Європейськими закладами вищої освіти, науковими установами та організаціями в рамках виконання міжнародних освітянських та наукових проектів. З цією метою, а також в рамках виконання міжінституційної угоди з Політехнічним університетом Картахени (Іспанія) проєкту ЕРАЗМУС+, програми КА1 “Академічна мобільність”, в період з 08 по 12 травня 2023 року здійснено мобільність доцента кафедри міжнародних перевезень та митного контролю Гілевської Катерини Юріївни.

Під час міжнародного стажування доц. Гілевська К.Ю. представила  Національний транспортний університет учасникам з різних країн світу: Німеччина, Франція, Норвегія, Італія, Бразилія, Україна, Литва, Румунія, Куба, Марокко, Алжир, Туніс, Непал, Чилі, Коста-Ріка, Польща та Іспанія. З представниками цих країн відбулися робочі зустрічі і встановлено нові контакти, на яких було обговорено напрямки подальшої співпраці щодо академічного обміну студентів, викладачів та адміністративних працівників, стажування PhD аспірантів. Окрім того, обговорювались перспективи подальших спільних проектів та підписання міжінституційних угод різних форм співробітництва та інтернаціоналізації.

Особливої уваги заслуговують домовленості про подальшу співпрацю з директором міжнародного офісу міжнародних зв’язків Жером Діжет Université de Lorraine  (Франція), з Erasmus координатором Анною Касзтелевіч Kielce University of Technology (Польща), з керівником відділу міжнародних зв’язків Арнодом Каільєр Université de Lille (Франція), адміністратором по міжнародній співпраці Аурельяном Матью Université de technologie  (Франція), менеджером відділу по зв`язкам Беате Счвеглер Hochschule Darmstadt, h_da (Німеччина), з координатором по академічним питанням Антоніо Гуерреро Universidad Politécnica de Cartagena (Іспанія), радницею з адміністративних питань Саміха Рехеб University of Gabes (Туніс) та іншими.

Окрім того,  для зміцнення партнерських зв`язків з Політехнічним університетом Картахени, було проведено зустріч з проректором з інтернаціоналізації навчального закладу, Рафаелем Толедо (Rafael Toledo) та представником Департаменту міжнародного співробітництва Девідем Моралем (David Moral), на якій викладач, Гілевська К.Ю., обговорила деталі подальшої співпраці в напрямку академічної мобільності викладачів, студентів і аспірантів між університетами, а також кроки для розвитку спільних дослідних проектів.

Окрема увага програми була присвячена міжнародним проектам, історіям успіху в галузі мобільності Erasmus із третіх країн та аналізу інноваційних результатів європейських університетських альянсів. При цьому, на увагу заслуговує проведений воркшоп “ Spreading innovative results from European University Alliances to other higher education institutions” на якому було продемонстровано ефективність сумісних дослідних проектів міжнародної кредитної мобільності на конкретних прикладах вишів-партнерів та переваги такого роду співпраці.

Також було обговорено мовленнєві труднощі забезпечення програм мобільності та практичний досвід студентів з різних країн, зокрема і з нашого університету, щодо обміну за програмою Erasmus+ в університеті Картахени, який показав потребу у більш активному залученні та мотивації студентів до участі у міжнародній мобільності, оскільки він сприяє міжкультурному обміну та успішній діловій  комунікації на міжнародному рівні.

Радіємо налагодженню дружніх, партнерських зв`язків та новим перспективам плідної співпраці з Політехнічним університетом Картахени та іншими європейськими ВНЗ!