Академічна мобільність викладачів Національного транспортного університету в рамках програми Erasmus+ на історичний факультет Ґданського університету (Польща)

У рамках реалізації академічної мобільності викладачів за Міжнародною програмою ERASMUS+ на історичному факультеті Ґданського університету (Польща) з 8 по 12 травня 2023 року перебували: завідувачка кафедри теорії та історії держави і права докторка історичних наук, професорка Автушенко Ірина Борисівна, завідувачка кафедри туризму докторка педагогічних наук, професорка Ципко Вікторія Віталіївна та кандидатка історичних наук, доцентка кафедри теорії та історії держави і права Шліхта Ірина Василівна.

Викладачки НТУ відвідали офіс програми ERASMUS+ в Ґданському університеті, де познайомилися зі співробітницями офісу Катажиною Філс (Katarzyna Fils) і Джоанною Шиманською (Joanna Szymańska), які безпосередньо відповідають за співпрацю з українськими ЗВО. Вони висловили сподівання, що в наступному академічному році кількість учасників програми з України відчутно зросте.

9 травня доцентка Ірина Шліхта виголосила доповідь на тему: «Постать Дмитра Донцова у публічному дискурсі та історіографічних дебатах, 1920-і – 2000-і роки» на онлайн-засіданні Історіографічного товариства Польщі (ґданське відділення). В обговоренні доповіді взяли участь науковці з Польщі та України, зокрема докторка історичних наук, професорка, очільниця Відділу історії Східної Європи в Інституті історії Ґданського університету Маґдалена Новак (Magdalena Nowak) і доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії Центральної та Східної Європи Львівського національного університету імені Івана Франка Леонід Зашкільняк.

Відповідно до міжінституційної угоди з Гданським університетом, викладачки НТУ відвідали лекції провідних науковців Польщі, що сприяло підвищенню фахових компетенцій, відповідно до європейського рівня. Зокрема, відвідали лекції Dr. hab. Магдалени Новак (Magdalena Novak), prof. на тему: «Цивілізації ХХ ст.» для студентів 3 курсу спеціальності «Історичний туризм» та Dr. hab. Марчина Ігнатчака (Marcin Ignaczak), prof. UAM. Викладачки НТУ прочитали лекції перед студентами першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти та представили свої наукові здобутки.

На запрошення декана історичного факультету, Dr. hab. Аркадіуша Яніцкі (Arkadiusz Janicki), prof. UG в рамках серії лекцій «Пʼятниця на історичному» професорки НТУ прочитали лекції на теми: «Social Protection System of Servicemen and their Family Members of the Armed Forces of Ukraine as the State Security Guarantees» (Ірина Автушенко) та «History of the Establishment of World Tourism» (Вікторія Ципко). В обговоренні доповідей взяли участь представники історичного факультету Ґданського університету, зокрема професорка Маґдалена Новак, яка виконувала функції модераторки заходу, і доктор історичних наук, професор, декан історичного факультету Аркадіуш Яніцкі (Arkadiusz Janicki).

Були проведені ділові зустрічі з керівництвом історичного факультету Гданського університету, зокрема деканом Аркадіушем Яніцкі та професоркою Магдаленою Новак щодо перспектив подальшої наукової співпраці та реалізації спільних проєктів з Національним транспортним університетом. Професор Аркадіуш Яніцкі та професорка Маґдалена Новак підтвердили готовність історичного факультету Ґданського університету до подальшої співпраці з Національним транспортним університетом.