Академічна мобільність адміністративного персоналу Національного транспортного університету до Університету Альмерії (Іспанія) в рамках програми ERASMUS+

Забезпечення плідної співпраці з Європейськими закладами вищої освіти, науковими установами та організаціями в рамках виконання міжнародних освітянських та наукових проєктів є одним з ключових аспектів стратегії інтернаціоналізації Національного транспортного університету. З метою її реалізації, а також в рамках виконання міжінституційної угоди з Університетом Альмерії (Іспанія) проєкту ERASMUS+, програми КА1 “Академічна мобільність”, в період з 8 по 12 травня 2023 року здійснено мобільність доктора філософії, керівника науково-організаційного відділу НДІ «Проблем транспорту і будівельних технологій» Севост’янової Аліни Валеріївни та заступника декана факультету менеджменту, логістики та туризму Заяц Ольги Василівни.

Під час міжнародного стажування доц. Севост’янова А.В. та доц. Заяц О.В. представили  Національний транспортний університет в рамках XII International Staff Week Selection учасникам з понад 30 різних країн світу: Португалія, Франція, Словенія, Польща, Боснія і Герцеговина, Литва, Словаччина, Іспанія, Чорногорія, Чехія, Канада, Китай, Марокко, Албанія, Туніс, Ірак, Іран, Туреччина, Південна Корея, Колумбія, Вірменії та інші. З представниками цих країн відбулися робочі зустрічі і встановлено нові контакти, на яких було обговорено напрямки подальшої співпраці щодо академічного обміну студентів, викладачів та адміністративних працівників, стажування PhD аспірантів.

Особливої уваги заслуговують домовленості про подальшу співпрацю з Houda ELARISSI YAHMADI, керівник відділу міжнародного співробітництва Erasmus+, Université de Gabès (Туніс); RAMÓN SOTO HERRERA, відділ мобільності студентів, відділ міжнародних справ Universidad de la frontera Temuco (Чилі); Doc. Emir Nezirić, Проректор з науки та наукової роботи  Univerzitet “Džemal Bijedić” u Mostaru (Боснія і Герцеговина); Catherine Vellinga, M.Ed., Керівник міжнародної освіти та розвитку TESL та Kenta Shirakura консультант з кооперативного навчання та успіху у кар’єрі, Georgian College (Канада); Prof. dr. sc . Zdenko Klepić, Проректор з бізнесу, людських ресурсів і управління якістю Sveučilište Univerzite Mostaru (Боснія і Герцеговина);  Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích University of South Bohemia in České Budějovice (Чехія) та Yeditepe University (Турція).

Представники закордонних університетів підкреслили важливість розроблення спільних навчальних програм для магістрів і бакалаврів, особливо в умовах воєнного часу в Україні, оскільки готові тимчасово прийняти українських студентів на безкоштовне навчання. Важливим напрямком співпраці між університетами визначено проведення спільних дослідницьких проектів та публікація їх результатів у міжнародних наукових журналах.

На круглому столі “Mobility through students eyes” Testimonies of Erasmus+ incoming and outgoing students було обговорено практичний досвід студентів з різних країн щодо обміну за програмою Erasmus+ в університеті Альмерії, який показав потребу у більш активному залученні та мотивації студентів до участі у міжнародній мобільності, оскільки він сприяє міжкультурному обміну та успішній діловій  комунікації на міжнародному рівні. Співробітники міжнародного відділу та студенти університету Альмерії поділилися досвідом щодо організації кредитної мобільності з країнами-партнерами KA171, водночас було розглянуто практичні кейси щодо організації відбору кандидатів для участі у програмі.  Робота учасників міжнародного стажування на воркшопі “New opportunities on Erasmus+ mobility 2021-2027” виявилась теж дуже пізнавальною і важливою, адже було окреслено головні можливості Erasmus+  протягом 2021-2027 років, обговорено пропозиції щодо поліпшення поточних відносин та перспективи співробітництва з новими партнерами.

Дуже важливою була зустріч Севост’янової А.В. та Заяц О.В. зі студентами НТУ в Університеті Альмерії, які у рамках FESTIVAL OF NATIONS: International students fair, представляти Україну.

Впевнені, що результатом міжнародної мобільності буде плідна співпраця з Університетом Альмерії та країнами-партнерами.