Академічна мобільність для викладачів Національного транспортного університету до Університету Пітешті (Румунія) в рамках програми ERASMUS+

У відповідності до Міжнародної програми Erasmus+ KA1 № 2020-1-RO01-KA107-079088 в рамках Міжінституційної угоди між Національним транспортним університетом та Університетом Пітешті (Румунія) з 3-го по 7-те квітня 2023 р. відбувалася академічна мобільність трьох викладачів Національного транспортного університету: Харченко Анни Миколаївни, керівника відділу забезпечення якості вищої освіти, професора кафедри транспортного будівництва та управління майном; Галак Ірини Іванівни,  доцента кафедри транспортного права та логістики; Заплітної Тетяни Валентинівни, доцента кафедри економіки.

Загальними цілями мобільності були:

•  презентація освітньо-наукової діяльності університетів-партнерів,
  •  обмін передовим досвідом у сфері вищої освіти, в тому числі щодо європейської інтеграції та інтернаціоналізації освіти,
  •  обговорення завдань та обов’язків університетів-партнерів,
  •  обговорення шляхів просування освітніх та наукових проектів та поширення їх результатів,
  •  модернізація освітніх програм шляхом їх уніфікації з європейськими стандартами вищої освіти,
  •  набуття викладачами досвіду впровадження сучасних моделей викладання,
  •  поглиблення освітніх та дослідницьких інтеграційних процесів, які сприяють підвищенню функціональних та професійних навичок персоналу, а також покращенню мовних знань викладачів.

4-го квітня викладачами Національного транспортного університету були проведені екскурсійні та ознайомчі лекції для студентів Університету Пітешті (Румунія). Зокрема, під час лекцій “Welcome to National Transport University” румунські студенти мали змогу ознайомитися з освітньою та науковою діяльністю Національного транспортного університету, а також прослухали лекцію на тему “Transformation of ukrainian logistics system in wartime conditions”. В свою чергу під час навчання у весняному семестрі 2022-2023 н.р. 10 студентів НТУ здійснюють академічну мобільність в Університеті Пітешті. Викладачі НТУ 5-го квітня мали змогу відвідати студентів-учасників програми  Erasmus+, перейняти досвід організації їх навчання, відвідати бібліотечний корпус Університету Пітешті.

В наступні дні відбулися ділові зустрічі з адміністративним персоналом, на яких були обговорені практичні питання, проблеми та передовий досвід реалізації спільних проектів між університетами, перспективи розвитку подальшої співпраці Національного транспортного університету та Університету Пітешті (Румунія).

Після таких мобільностей, ми все більше впевнені в подальшій плідній співпраці з Університетом Північ!