logo

День відкритих дверей 13 травня 2017 року

13 травня 2017 року Національний транспортний університет знову радо зустрів гостей – майбутніх вступників, яких зацікавили спеціальності університету.

В актовому залі університету гостей привітали перший проректор університету професор Микола Олексійович Білякович, проректор з навчальної роботи професор Олександр Казимирович Грищук, декан автомеханічного факультету професор Василь Петрович Матейчик, декан факультету транспортного будівництва професор Олена Сергіївна Славінська, декан факультету транспортних та інформаційних технологій професор Віктор Дмитрович Данчук, декан факультету менеджменту, логістики та туризму професор Олена Олександрівна Бакуліч, заступник декана факультету економіки та права доцент Руслана Василівна Ярова, відповідальний секретар приймальної комісії професор Галина Андріївна Філіпова.

Проректор з навчальної роботи професор О.К. Грищук розповів про історію університету та його сьогодення, а відповідальний секретар приймальної комісії професор Г.А. Філіпова – про те, як проходитиме вступна кампанія 2017 року. Із залу надходили найрізноманітніші запитання, тому що цього дня до університету завітали гості, які планують вступати для здобуття різних ступенів вищої освіти: бакалавра, магістра, доктора філософії. Потім майбутні вступники, як завжди, поспілкувалися з представниками факультетів, адже про кожну з понад двадцяти спеціальностей, за якими університет готує фахівців різних ступенів вищої освіти, та перспективи, які вона дає випускникам, найкраще можуть розповісти завідувачі та викладачі провідних кафедр.

Найбільш жваве спілкування завжди відбувається під час екскурсій університетом (дивіться на нашому сайті репортажі про проведення Днів відкритих дверей 25 березня, 01 квітня та 08 квітня 2017 року). Частина гостей вирушила на екскурсію з деканом автомеханічного факультету професором В.П. Матейчиком, а частина – з деканом факультету транспортного будівництва професором О.С. Славінською.

Василь Петрович розпочав екскурсію з відвідування лабораторії кафедри двигунів і теплотехніки, де гостей зустрів завідувач лабораторії Віталій Олексійович Павленко. Тут встановлено експериментальні установки для випробувань двигунів, зокрема шість установок з електричними навантажувальними машинами змінного струму для випробувань усіх типів автомобільних і тракторних двигунів внутрішнього згоряння: двигунів з іскровим запалюванням із різними типами систем живлення та дизелів. Сучасна газоаналізуюча апаратура дозволяє визначати вміст у відпрацьованих газах основних шкідливих речовин: оксиду вуглецю, вуглекислого газу, вуглеводневих сполук, оксидів азоту, а також димність відпрацьованих газів дизелів. Під час лабораторних робіт студенти мають можливість безпосередньо брати участь в отриманні основних показників двигунів: енергетичних, паливно-економічних та екологічних. У лабораторії не тільки проводять лабораторні роботи зі студентами, а й виконують наукові дослідження.

Віталій Олексійович вмикає стенд для випробування тракторного дизеля Д-243 і запускає двигун. Гості уважно спостерігають за роботою стенда.

Після ефектної наочної демонстрації працюючого лабораторного обладнання частина відвідувачів зацікавилась особливостями проведення лабораторних досліджень. Віталій Олексійович докладно відповів на усі запитання.

Продовження екскурсії – у лабораторії кафедри автомобілів. Завідувач лабораторії Микола Андрійович Новіцький та інженер Олександр Олександрович Разбойніков (недавній випускник автомеханічного факультету) завжди раді гостям.

Олександр Олександрович із захопленням розповідає про різноманітне обладнання лабораторії: як про унікальні випробувальні стенди та установки, створені співробітниками кафедри, так і про устаткування, надане партнерами університету (у тому числі зарубіжними) – фірмами-виробниками автомобілів або виробниками засобів для їх експлуатації та досліджень. Спілкуючись з гостями, молодий інженер завжди наголошує на тому, що здобуті в університеті знання допоможуть випускникам стати справжніми фахівцями у галузі проектування, конструювання, випробувань, досліджень, експертизи та сертифікації автомобільних транспортних засобів, адже він пересвідчився у цьому на власному досвіді.

Гості побачили стенд для дослідження кочення еластичного колеса, установку для вивчення кінематики підвіски, гібридний автомобіль із всеколісним керуванням та експериментальну модульну причіпну ланку автопоїзда, силовий агрегат та багатоважільну підвіску автомобіля Audi, різноманітні конструкції гідромеханічних передач (докладніше про обладнання лабораторії – у репортажах про проведення Днів відкритих дверей 01 квітня та 08 квітня 2017 року).

Дуже важливо, що студенти активно долучаються до поповнення матеріальної бази лабораторії власноруч виготовленими стендами, працюючи  дуже творчо та виявляючи неабияку винахідливість. Олександр Олександрович показує гостям деякі з цих стендів: для імітаційних експериментів з дослідження кінематики рульового керування та дослідження роботи механізмів ведучого моста, а також для натурних експериментів з визначення характеристик фрикційного зчеплення сучасного автомобіля.

Микола Андрійович обов’язково знайомить гостей з багаторічною історією наукових досліджень кафедри. Його розповіді про досягнення наукових шкіл кафедри в галузі прохідності і спеціалізованого рухомого складу автотранспорту нікого не залишають байдужими.

Далі Василь Петрович запросив гостей до Навчально-наукового центру автомобільного транспорту НТУ, відкритого на основі лабораторії кафедри технічної експлуатації автомобілів та автосервісу за сприяння стратегічного партнера університету – компанії «Сканія Україна» – дистриб’ютора Scania в Україні. Лабораторія Центру обладнана сучасним вантажним автомобілем SCANIA R400 (EURO 5), легковими автомобілями Skoda Octavia і Skoda Fabia, наданими компанією «Єврокар», бензиновими двигунами й дизелем, а також різними видами технологічного обладнання для проведення діагностування і технічного обслуговування як автомобіля в цілому, так і його систем, вузлів та агрегатів.

У цей же час разом з деканом факультету транспортного будівництва професором Оленою Сергіївною Славінською гості завітали до однієї з лабораторій кафедри мостів та тунелів – науково-дослідної та навчальної лабораторії гідравліки, яка носить ім’я відомого вченого-гідравліка Юрія Миколайовича Даденкова – засновника та першого ректора (з 1944 по 1959 рр.) Київського автомобільно-дорожнього інституту (теперішнього Національного транспортного університету). Завідувач лабораторії Микола Іванович Клименко розповів про обладнання та можливості лабораторії, про лабораторні роботи та наукові дослідження, які тут виконують.

Завідувач лабораторії демонструє відкритий гідравлічний лоток довжиною 8 м та шириною 1 м для досліджень умов обтікання рідиною гідротехнічних споруд (мостів, перепадів, водозливів). Такі дослідження проводять як під час науково-дослідних робіт, результати яких використовують для проектування та будівництва споруд, так і у рамках навчального процесу при виконанні студентами лабораторних робіт.

А це стенд для дослідження поведінки рідини у напірних трубах, який дозволяє дослідити взаємозв’язок між тиском і швидкістю рідини у різних перерізах потоку. Виконуючи такі дослідження на лабораторних роботах, студенти добре розуміють загальні закони гідравліки: закон збереження енергії (рівняння Бернуллі) та закон збереження маси (рівняння нерозривності).

Потім Олена Сергіївна показала гостям один із сучасних міжкафедральних комп’ютерних класів університету, в якому проходять практичні та лабораторні заняття, а у вільний від аудиторних занять час студенти працюють над курсовими та дипломними проектами. Все програмне забезпечення комп’ютерного класу ліцензоване, постійно поповнюється та оновлюється.

Нагадуємо, що відповіді на питання щодо спеціальностей Національного транспортного університету та вступу на навчання можна отримати у будь-який робочий день з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00 години, завітавши або зателефонувавши до Приймальної комісії університету (вул. Омеляновича-Павленка (Суворова), 1, кімн. 119б, тел. (044) 280-54-09).

Адреса університету:
Україна, 01010, м. Київ,
вул. М. Омеляновича-Павленка, 1
тел. +38 (044) 280-82-03
е-mail: general@ntu.edu.ua
http://www.ntu.edu.ua

Приймальна комісія:
кімн. 119б,
тел.+38 (044) 280-54-09

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО