День відкритих дверей 8 квітня 2017 року

8 квітня 2017 року у Національному транспортному університеті відбувся черговий день відкритих дверей.

Традиційно гості спочатку зібралися в актовому залі університету, де з ними зустрілися перший проректор університету професор Микола Олексійович Білякович, проректор з навчальної роботи професор Олександр Казимирович Грищук, декан факультету транспортних та інформаційних технологій професор Віктор Дмитрович Данчук, декан факультету менеджменту, логістики та туризму професор Олена Олександрівна Бакуліч, заступник декана автомеханічного факультету доцент Микола Павлович Цюман, заступник декана факультету транспортного будівництва старший викладач Наталія Аркадіївна Прокопчук, заступник декана факультету економіки та права доцент Руслана Василівна Ярова, відповідальний секретар приймальної комісії професор Галина Андріївна Філіпова, представники випускових кафедр та студентського самоврядування університету.

Із виступів проректора з навчальної роботи професора О.К. Грищука та відповідального секретаря приймальної комісії професора Г.А. Філіпової гості дізналися про історію університету, спеціальності, за якими університет готує фахівців, а також про особливості вступної кампанії 2017 року.

Потім гості змогли зустрітися з представниками факультетів, а для тих, кого зацікавили спеціальності автомеханічного факультету, заступник декана доцент М.П. Цюман провів захоплюючу екскурсію лабораторіями кафедри двигунів та теплотехніки і кафедри автомобілів, Навчально-науковим центром автомобільного транспорту НТУ.

«Родзинкою» дня відкритих дверей стала попередньо анонсована кафедрою дорожніх машин демонстрація партнерами університету декількох зразків сучасної будівельної техніки, яка використовується в навчальному процесі під час проведення практичних занять, навчальних та виробничих практик студентів спеціальності «Галузеве машинобудування» спеціалізації «Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини та обладнання».

Така демонстрація проводиться уже вдруге: 25 березня цього року на дні відкритих дверей НТУ зразки техніки продемонструвала компанія Construction Machinery Ltd (CML), на базі якої функціонує філія кафедри дорожніх машин. А цього разу можна було побачити в роботі машини компанії Caterpillar, яку представляє в Україні партнер НТУ – компанія «Цепелін Україна».

Із широкого спектру машин, що випускає Caterpillar, було показано дві мініатюрні – бортовий навантажувач та мініекскаватор.

Завідувач кафедри дорожніх машин професор Володимир Данилович Мусійко відмітив, що на кафедрі вчать студентів створювати саме такі машини, і це у майбутньому дає випускникам як фахівцям, що мають сучасний рівень теоретичної та практичної інженерної підготовки, безперечні переваги при працевлаштуванні.

Незважаючи на дощову погоду, майбутнім вступникам було продемонстровано широкі технічні та технологічні можливості машин і операції, які вони здатні виконувати.

Усі бажаючі мали можливість також ознайомитись з будовою та технічними характеристиками представленої техніки і відчути, наскільки вона комфортна та зручна в управлінні.

А кафедра автомобілів продовжує знайомство гостей з деякими особливостями підготовки фахівців для проектування, конструювання, випробувань, досліджень, експертизи та сертифікації автомобільних транспортних засобів.

Зустріч з гостями у лабораторії кафедри проводить інженер кафедри Олександр Олександрович Разбойніков – молодий фахівець, випускник автомеханічного факультету.

Лабораторія має різноманітне обладнання для демонстрації конструкцій автомобілів, дослідження їх робочих процесів та експлуатаційних властивостей.

Гостям, як і 01 квітня, показали стенд для дослідження кочення еластичного колеса, роботу установки для вивчення кінематики підвіски, продемонстрували гібридний автомобіль із всеколісним керуванням та експериментальну модульну причіпну ланку автопоїзда.

Увагу гостей також привернуло обладнання, власноруч виготовлене студентами: стенди для імітаційних експериментів, пристрій для визначення характеристик фрикційного зчеплення сучасного автомобіля.

З інтересом гості оглянули силовий агрегат та багатоважільну підвіску автомобіля Audi та різноманітні конструкції гідромеханічних передач.

Слідкуйте за новинами на нашому сайті!