logo

День відкритих дверей 21 квітня 2018 року

21 квітня 2018 року відбувся третій із весняної серії днів відкритих дверей Національного транспортного університету. Погода теплом та сонечком вабила вирушити на прогулянку. Але майбутнім студентам слід думати про вибір спеціальності та закладу вищої освіти, і тому актовий зал університету, де, як завжди, розпочалась зустріч, був заповнений гостями.

Частина з них завітала цього дня до університету не тільки для того, щоб дізнатися про Національний транспортний університет та спеціальності, за якими тут можна навчатися, а й для того, щоб взяти участь у другому турі Всеукраїнської олімпіади Національного транспортного університету для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти. Вони отримали таке право, успішно виконавши завдання першого туру.

Проректор з навчальної роботи професор Олександр Казимирович Грищук відкрив зустріч та представив робочу президію: декана факультету транспортних та інформаційних технологій професора Віктора Дмитровича Данчука, заступника декана факультету менеджменту, логістики та туризму доцента Віталія Сергійовича Харуту, першого проректора університету професора Миколу Олексійовича Біляковича, відповідального секретаря Приймальної комісії професора Галину Андріївну Філіпову, декана факультету транспортного будівництва професора Олену Сергіївну Славінську, декана факультету економіки та права професора Наталію Миколаївну Бондар, декана автомеханічного факультету професора Василя Петровича Матейчика. У залі серед гостей університету, завідувачів та провідних викладачів випускових кафедр знаходився депутат Київської міської ради Вадим Павлович Сторожук.

Перший проректор університету професор М.О. Білякович розповів про заснування, становлення та сьогодення університету, про особливості спеціальностей, за якими в університеті готують фахівців освітніх ступенів бакалавра та магістра, а відповідальний секретар Приймальної комісії професор Г.А. Філіпова – про те, що очікує вступників під час вступної кампанії 2018 року. Депутат Київської міської ради Вадим Павлович Сторожук у своєму зверненні до майбутніх вступників наголосив на важливості правильного вибору життєвого шляху та цінності для України справжніх професіоналів, висловив надію на те, що частина сьогоднішніх гостей університету через декілька років буде отримувати у цьому залі дипломи про вищу освіту.

Потім було спілкування гостей з деканами, викладачами та студентським активом факультетів.

Декан автомеханічного факультету професор В.П. Матейчик провів для гостей цікаву екскурсію навчальними приміщеннями кафедр факультету.

Гості оглянули комп’ютерний клас автомеханічного факультету та послухали розповідь декана про спеціальності та освітні програми факультету.

Відвідали лабораторії кафедри дорожніх машин та приміщення Наукового та навчального центру дорожніх машин, що обладнується спільно університетом та фірмою «Zeppelin-Україна» – офіційним представником в Україні світового лідера в дорожньому машинобудуванні – компанії «Caterpillar» (США). Доцент кафедри Євген Вадимович Високович, старший викладач Сергій Анатолійович Левківський та завідувач кафедри професор Володимир Данилович Мусійко, розповіли про кафедру, її філію на базі підприємства «Констракшн Машинері» – представництва в Україні машинобудівної компанії JCB (Велика Британія), про наукові розробки кафедри та перспективи підготовки фахівців. Майбутніх вступників особливо зацікавила інформація про машини для капітального ремонту магістральних трубопроводів та військово-інженерні машини, створені за прямою участі кафедри дорожніх машин, а також про те, що студенти проходять практики і стажування на машинобудівних підприємствах і виробничих базах зарубіжних компаній в Україні та на вітчизняних заводах, де здобувають необхідні практичні навички проектування, виробництва та експлуатації сучасних будівельних і дорожніх машин.

У лабораторії кафедри двигунів і теплотехніки побачили лабораторні установки для випробування двигунів, про які розповів завідувач лабораторії Віталій Олексійович Павленко.

У навчальній та науково-дослідній лабораторії кафедри автомобілів гостей зустріли професор Віктор Михайлович Поляков та асистент Олександр Олександрович Разбойніков.

Олександр Олександрович, як завжди, прагнув показати гостям якомога більше з того, що може зацікавити у лабораторії справжнього автомобіліста. Цього разу це демонстраційний стенд «Шасі легкового автомобіля», який використовують для наочного вивчення основ конструкції автомобіля,

автомобілі, на яких проводять лабораторні та дорожні випробування,

модель автомобіля, яку Олександр Олександрович власноруч переобладнує для проведення експериментів над активною підвіскою,

натурні зразки різних двигунів, на яких вивчають основи конструкції силових агрегатів,

стенд для вивчення робочих процесів незалежної підвіски та рульового керування легкового автомобіля – один із багатьох випробувальних стендів для дослідження робочих процесів агрегатів і механізмів автомобілів, створених співробітниками кафедри та студентами.

До гостей та колег приєднався професор кафедри Вадим Ігорович Сирота – автор ідей та учасник робіт із втілення у металі значної частини згаданих стендів.

Наприкінці відвідування лабораторії – демонстрація гібридного автомобіля із всеколісним керуванням, створеного співробітниками кафедри на базі ЗАЗ-1105 «Дана».

Екскурсія завершилась у лабораторії кафедри технічної експлуатації автомобілів та автосервісу. На основі лабораторії в рамках довгострокової угоди про співпрацю між університетом та компанією «Сканія Україна» – офіційним дистриб’ютором всесвітньо відомого шведського виробника вантажних автомобілів та автобусів SCANIA – функціонує від 2015 року Навчально-науковий центр автомобільного транспорту НТУ.

Гості оглянули різноманітне технологічне обладнання для діагностування і технічного обслуговування автомобілів, а також автомобілі, надані університету в рамках співпраці фірмами-партнерами.

Одна з фірм-партнерів університету – ПрАТ «Українська автомобільна корпорація» (Корпорація УкрАВТО) – на базі Навчального науково-виробничого комплексу «НТУ-УкрАВТО» бере участь у підготовці фахівців за освітньою програмою «Автосервіс» та забезпечує випускникам гарантоване робоче місце з достойною оплатою праці.

 

Наступний День відкритих дверей Національного транспортного університету відбудеться 12 травня 2018 року.

Адреса університету:
Україна, 01010, м. Київ,
вул. М. Омеляновича-Павленка, 1
тел. +38 (044) 280-82-03
е-mail: general@ntu.edu.ua
http://www.ntu.edu.ua

Приймальна комісія:
кімн. 119б,
тел.+38 (044) 280-54-09

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО