Підсумкова конференція “Vocational Teacher Education: Between Aspirations and Challenges” Erasmus+ «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні» проєкту PAGOSTE у Віденському університеті економіки та бізнесу

Дискусія, обмін ідеями, дисимінація досвіду, подальший розвиток партнерства у рамках реалізації результатів плану сталого розвитку, чудова атмосфера наукового співробітництва!

Участь делегації Національного транспортного університету (Виконуючий обов’язки ректора НТУ, професор Микола ДМИТРИЧЕНКО; завідувачка кафедри «Іноземна філологія та переклад», професорка Леся ШЕВЧУК; професорка кафедри «Філософія та педагогіка» Халідахон БАХТІЯРОВА) у Першій міжнародній конференції в рамках проєкту Erasmus+ PAGOSTE “Vocational Teacher Education: Between Aspirations and Challenges” (6-8 листопада 2023 року).

Організатором підсумкової конференції був Віденський університет економіки та бізнесу (Австрія).

Цільовою аудиторією конференції виступили викладачі закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти, інші учасники, що займаються питаннями підготовки викладачів професійної освіти.

Учасники проєкту та запрошені ключові спікери (Prof. Dr. Bettina FUHRMANN, Ass. Prof. Dr. Meidi SIRK,  Prof. Dr. Jürgen SEIFRIED, Prof. Dr. Philipp GONON) з Німеччини, Австрії, Італії, Швейцарії, Естонії та України ділилися результатами досліджень та пропозиціями щодо перспектив розвитку педагогічної освіти, напрямів удосконалення підготовки викладачів професійної освіти, способів подолання сучасних проблем і викликів, з якими зіштовхнулися заклади освіти.

Обговорювалися питання дослідження і впровадження європейського та українського досвіду реалізації програм з підготовки викладачів професійної освіти, сучасних інструментів розвитку компетентностей, фінансової грамотності, розвитку дуальності вищої освіти та способів її упровадження, використання цифрових технологій та віртуальної реальності в освітньому процесі, розвитку професійних і підприємницьких компетентностей, акцентувалася увага на провідній ролі та якості підготовки викладача професійної освіти як головного провідника навчального середовища.

Завідувачка кафедри «Іноземна філологія та переклад», професорка Леся ШЕВЧУК представила результати досліджень команди Національного транспортного університету й виступила з доповідями “Vocational Education and Training in Preparing Competitive People for Work: Experience of National Transport University” та “European Integration Processes in Ukraine in the Field of Science and Vocational Teacher Education: Implementation of Vienna and German Experiences”.

На знак продуктивної роботи, партнерства у межах Erasmus+ проєкту PAGOSTE, у рамках роботи підсумкової сесії другого дня підсумкової конференції “Vocational Teacher Education: Between Aspiration and Challenges” виконуючий обов’язки ректора Національного транспортного університету Микола ДМИТРИЧЕНКО вручив почесні нагороди: заслужені професори Національного транспортного університету – проф. Томасу ДАЙСІНГЕРУ (Університет Констанца, Німеччина), проф. Ріхарду ФОРТМЮЛЛЕРУ (Віденський університет економіки та бізнесу, Австрія); заслужені працівники Національного транспортного університету – к.пед.наук Оксані МЕЛЬНИК (Університет Констанца, Німеччина), досліднику Джованні СЕРРА (Римський університет Тре, Італія).

Конференція закінчилася фасилітаційною сесією щодо визначення напрямів і ресурсів підтримання та розвитку створеного в межах PAGOSTE проєкту партнерства, обговоренням підсумків конференції, визначенням теми майбутнього проєктного партнерства.