logo

Славні традиції в університеті має мотоспорт. У 1953 році з ініціативи

ректорату тоді ще Київського автомобільно-дорожнього інституту під керівництвом Козиря Георгія Власовича і Грачова Юхима Івановича була створена мотокоманда. 15 грудня 1953 року, перший ректор КАДІ Даденков Юрій Миколайович видав наказ – в цілях розвитку мотоциклетного спорту серед студентів та участі колективу у міських заходах організувати мотокоманду. Було куплено 9 мотоциклів – чотири «М-1А», чотири «ІЖ-49» і один «М-72». Першим тренером і керівником мотокоманди був майстер спорту СРСР Костянтин Михайлович Цицельский, який готував студентів-спортсменів до участі в змаганнях і сам брав активну участь в змаганнях.

 

 

Це дуже рідкісна фотографія. Вони стояли біля витоків команди інституту у 1955 році. Тоді у її розпорядженні були тільки дев’ять спортивних мотоцикла. Але керівництво інституту кожного року поповнювало команду новими мотоциклами.

У 1958 році керівником команди став майстер спорту СРСР, заслужений тренер України Леонід Юхимович Братковський 25.01.1930 – 29.06.2001.

Леонід Братковський у складі збірної СРСР брав участь у міжнародних чотириденних змаганнях з мотоциклетного спорту в Німецької Демократичної Республіки і на міжнародних шестиденних змаганнях FIM з мотоциклетного спорту у Федеративної Республіки Німеччини 1956 року. Ця специфіка багатоденних змагань, під час яких, як відомо, на гонщиків і на мотоцикли лягає велике навантаження.

Братковський Леонід Юхимович – керівник мотокоманди з 1958 по 2001 роки.

У ролі «граючого тренера» довгий час виступав заслужений тренер України Братковський Леонід. Типовий мотокрос 50 і 60-х років з глибокими коліями, обов’язковими бродами і довжиною кола в 20-30 кілометрів.

За свою тренерську кар’єру він виховав 7 чемпіонів Радянського Союзу, 43 чемпіона України, 54 майстра спорту, 83 кандидата в майстри спорту, 400 першорозрядників.

«Золотий» склад команди КАДІ зразка 1971 року. Спортивний сезон завершено. Позаду десятки наповнених гострою боротьбою мотоциклетних змагань. Настав час підбити підсумки. Пам’ятне зображення в день урочистого святкування закінчення сезону, цей груповий портрет запам’ятав не всіх спортсменів, а тільки тих, хто досяг певних успіхів в сезоні.

Тренер і спортсмени, Леонід Юхомович Братковський говорить Разиграєву Віктору, Константинову Андрію, Донченко Юрію про стратегію команди в майбутніх змаганнях. Йде підготовка до традиційного мотокросу на призи КАДІ 1977 року. На стіні висить стенд з командами переможницями з 1961 року по 1976 рік. Фотографія зроблена в приміщенні мотокоманди де зберігалася мотоциклетна спортивна техніка. У кадр потрапила лише частина мотоциклів. У той час в КАДІ були десятки мотоциклів різних моделей, різних кубатур і різного призначення – радянські «ІЖ», «Ковровец» «Урал» і зовсім нові моделі кросових «CZ» і багатоденних «JAWA» і «MZ».

У 1961 році за ініціативи Леоніда Юхимовича вперше були проведені відкриті змагання з мотокросу на призи Київського автомобільно-дорожнього інституту, які в майбутньому стали традиційними. У 1968 році мотокрос стає першістю СРСР серед студентів і присвячений пам’яті двічі Героя Радянського Союзу льотчика-космонавта В.М. Комарова, який до трагічної загибелі був гостем студентів і був обраний почесним студентом. Ці змагання користувалися величезною популярністю серед мотоспортсменів СРСР, мотокоманди з усієї країни включаючи Владивосток, Мурманськ були учасниками мотокросу. Студенти КАДІ 26 разів ставали переможцями цих змагань.

На 18-му км шосе Київ – Біла Церква знаходилася знаменита мототраса «Віта-Поштова». У той час вона була протяжністю в 12,7 км і відносилася до числа трас підвищеної труднощі. Мотокрос тоді викликав серед глядачів Києва величезний інтерес і збирав на трасі по кілька тисяч городян. На цьому цікавому ділянці траси шум стояв, як на трибунах футбольного стадіону. Глядачі з напругою стежили за ходом гонок. Захоплююча динамічність, стрімкість мотоциклетних перегонів здатні захопити будь, здавалася б, навіть самого байдужого до всього людині.

Тут люблять мотоспорт – так говорили про Київський автомобільно-дорожній інститут. Тренер Леонід Братковський пояснює техніку виконання складного стрибка на спеціальному трампліні. Легко було працювати з учнями інституту – молодими хлопцями, без пам’яті закоханими в автомобілі і мотоцикли. Мотокоманди КАДІ на тренувальному зборі.

Переможець мотокросу КАДІ 1965 року заводський гонщик заводу ім. Дегтярьова Вадим Горулько в чехословацьких шнурованих мотоботах на мотоциклі «Ковровец» проходить віраж, як тоді говорили в «англійському стилі».

Чергова перемога майстра спорту студента КАДІ Могучего Дмитра.

Зоряна епоха Віктора Братковського – одного з найсильніших гонщиків КАДІ.У 1973 році Віктор Братковський став чемпіоном СРСР з мотокросу в класі 125 см. куб., а також по ендуро клас 175 см. куб.

Програма мотокросу КАДІ. Змаганням передували великі плакати із закликом до вболівальників взяти активну участь у проведених заходах. Яскраві барвисті оголошення з програмою змагань розклеювались по всьому місту на стовпах, парканах, стендах або просто на стінах житлових будинків.

Ректор КАДІ Веріженко Євген Петрович і льотчик-космонавт Губарєв Олексій Олександрович відкривають змагання з мотокросу на призи КАДІ, 24 квітня 1977 року.
Кінодокументалісти спеціально для кінохроніки і телебачення знімають момент урочистого відкриття.

Студент Іван Балаценко займає призове місце на мотокросі КАДІ.

Льотчик-космонавт Губарєв Олексій Олександрович вітає гонщиків КАДІ Валентина Сидоренко, Івана Дурностука, Івана Балаценко з першим командним місцем на 17 традиційному мотокросі на призи КАДІ.

За всім цим стояв Леонід Юхимович Братковський, він був людиною з великої літери, намагався впроваджувати все краще, чудовий організатор, талановитий вихователь молоді, щедро дарував свої знання та уміння юним вихованцям, людина широкого кругозору, усього себе присвятив улюбленій справі. За підготовку спортсменів високого класу Л.Ю. Братковському було присвоєно звання заслуженого тренера УРСР і вручена урядова нагорода – медаль «За трудову доблесть». З 1992 року інститут разом з міністерством освіти і федерацією мотоспорту України проводить етапи відкритого чемпіонату України з мотокросу. Це все стало можливим завдяки зусиллям Леоніда Юхимовича Братковського.

На сьогоднішній день НТУ – єдиний вищий навчальний заклад в Україні, який має командуз мотоциклетного спорту, що бере участь в чемпіонатах Європи, країн СНД, України. За підсумками останніх сезонів команда посідає призові місця, а саме: друге місце у вищій лізі, третє – у першій лізі, друге – в кубку України, перше в кубку Києва. Мотоспортсмени університету входять до складу збірної команди України, захищають честь країни на міжнародних змаганнях, є кількаразовими чемпіонами і призерами чемпіонату та кубків країни. У 2002 році студенти університету, майстри спорту Асманов Антон і Круглик Андрій брали участь у чемпіонаті Європи з мотокросу. За результатами сезону – Асманов Антон посів шосте місце, а Круглик Андрій увійшов до двадцятки найсильніших мотоспортсменів континенту. У 2014 році мотокоманда НТУ займає перше місце в багатоетапному особисто-командному чемпіонаті України з мотоциклетного кросу на мотоциклах з повітряним охолодженням двигуна.
Перше місце у відкритому особисто-командному багатоетапному чемпіонаті України серед дорослих з мотокросу.
Перше місце в фіналі особисто-командного Кубка України з мотокросу.

Команда КАДІ 1989 року в складі: Мукорез Олексій, Блажиєвський Володимир, Невмержицький В’ячеслав, Кубечко Олександр, Єлтишев Олександр, Корольов В’ячеслав, Канарчук Олександр. Виступаючи стабільно, вона стала володаркою головного призу 29-го мотокросу КАДІ.

Афіша 41-го традиційного мотокросу на призи НТУ.

Спортивна боротьба на трасі. Студенти НТУ Асманов Антон і Круглик Андрій.

На щорічному нагородженні команда НТУ – Гарбуз Євген, Гарбуз Мартін, Круглик Андрій, Асманов Дмитро, Насонов Олексій і Асманов Антон.

 

motokomanda6

Оргкомітет 43 мотокросу на призи НТУ.
motokomanda7
Відкриття 43 мотокросу на призи НТУ 3.10.2004 р. ректором університету Миколою Федоровичем Дмитриченком.

motokomanda9

Мотокоманда НТУ переможець 43 мотокросу на призи НТУ 3.10.2004 р. Асманов Антон, Лакоза Сергій, Дивинский Віталій, Асманов Дмитро, Синельник Олег, Золотцев Роман, Синельник Олександр, Насонов Олексій, Синельник Леонід, Сверщек Володимир.

11 травня 2008 року, офіційне відкриття чемпіонату Європи з мотокросу. Віце-президент федерації мотоспорту України Лекарь С.І., відомий боксер Кличко В., ректор НТУ Дмитриченко М.Ф., керівник мотокоманди НТУ Насонов О.Ф.

Мотокоманда НТУ, Київ 20 жовтня 2012 року Фінал Кубку України з мотокросу. Синельник Олег, Ученик Олександр, Волошин Володимир, Павлик Олександр, Єлтишев Валентин, Насонов Олексій, Волк Віктор, Косолапов Сергій, Белей Юрій, Сверщек Володимир, Морозов Олександр, Метелик Віталій, Кавінов Володимир, Синельник Леонід, Синельник Олександр.

Гонщик Володимир Волошин, студент Національного Транспортного Університету, у складі збірної команди України бере участь у командному чемпіонаті світу «Мотокрос Націй». 26 вересня 2014 Латвія місто Кегумс.

Це тільки мала частина Кубків, завойованих мотокомандою Національного транспортного університету на різних змаганнях з мотокросу.

Бронзова медаль чемпіонату Європи з мотокросу в класі «EMX Open» Дмитра Асманова.

Дмитро Асманов – Майстер спорту міжнародного класу.

Студент НТУ Дмитро Асманов став бронзовим призером чемпіонату Європи з мотокросу в класі «EMX Open» 2016 року.

Гімн України на чемпіонаті Європи з мотокросу в Хорватії.

21 травня 2017 року в місті Младіна Хорватія проходив третій етап чемпіонату Європи з мотокросу в найпотужнішому класі мотоциклів “Open”. Приємно усвідомлювати що перемогу в цій престижній і дуже складній гонці завоював наш студент Дмитро Асманов.

Організатори змагань вручили йому чотири кубка і чотири медалі за перемоги в кожному заїзді і за загальну перемогу, і також за перемогу в чемпіонаті Хорватії з мотокросу. Тепер Дмитро Асманов кумир хорватських уболівальників мотоспорту.

Ось що сказав Дмитро Асманов відразу після заїздів: «Перемогою в Хорватії на чемпіонаті Європи, я дуже задоволений! Перший заїзд я лідирував з самого старту, у другому заїзді стартував другим але вже через кілька поворотів зайняв лідерство. Спасибі всім хто мене підтримує!»

У 2018 році у мотокоманді Національного транспортного університету ювілей – 65 років від дня заснування

 

29 квітня 2018 року в місті Кіскунлачаза Угорщина проходив другий етап чемпіонату Європи з мотокросу в найпотужнішому класі мотоциклів “Open”. Приємно усвідомлювати що бронзову медаль в цій престижній і дуже складній гонці завоював наш студент Дмитро Асманов. Організатори змагань вручили йому оригінальний Кубок.

На чемпіонаті Європи з мотокросу 2018 року студент Національного транспортного університету, майстер спорту міжнародного класу Дмитро Асманов нагороджений  бронзовою медаллю

Спецпогашення поштових марок «Легенди українського мотокросу» у рамках спецпроекту «Дні Великого Мотокросу у Києві»

Національний транспортний університет, Українське державне підприємство поштового зв’язку «УКРПОШТА», керівництво Федерації мотоциклетного спорту України та мотоциклетна громада України прийняли участь у знаменній події з нагоди презентації та урочистого спецпогашення поштових марок «Легенди українського мотокросу» у рамках спецпроекту «Дні Великого Мотокросу у Києві», які проходили 28-30.10.2016 року.
28-го жовтня 2016 року в Національному транспортному університеті відбулася презентація та урочисте спецпогашення поштових марок «Легенди українського мотокросу». Марковий аркуш складається з дев’яти марок, на яких зображені легендарні гонщики Леонід Братковський, Ігор Григор’єв, Вадим Горулько, Олексій Кібірін, Леонід Шинкаренко, Володимир Овчінніков, Володимир Кавінов, Борис Погановський, Євген Нечипоренко, Євген Рибальченко.

Дуже приємно, що у цій серії є три гонщика представники Національного транспортного університету, це – Леонід Братковський, Вадим Горулько та Борис Погановський.

Мотоциклетний спорт по своїй швидкості, темпу і високому змагальному інтересу є одним з найпопулярніших видів спорту. Мотозмагання мають завжди велику кількість глядачів, які з захватом стежать за ходом змагань. Мотоспорт нікого не залишає байдужим, швидкість, потужні двигуни, блискучій політ на мотоциклах, досконале вміння мотоспортсменами керувати машинами та переможець виявляться тільки після фінішу. Мотокрос – це один з видів мотоциклетного спорту, який представляє собою гонку по пересіченій місцевості по замкнутій трасі на спеціальних спортивних мотоциклах, де присутні круті підйоми, спуски, повороти, яри, а також трампліни та інші складні перешкоди.

Зрозуміло, мотокрос – не тільки швидкість, стрибки, секунди, кола, очки. Головне в ньому, це незвичайні, одержимі гонками люди і їх мотоцикли – «твори мистецтва». В Україні завжди були сильні гонщики і тренери, майстерністю яких дивувалися глядачі всього світу.

У цій серії поштових марок «Легенди українського мотокросу» розповідається про видатних українських гонщиків. Не вистачить місця щоб розповісти про всіх відомих спортсменів мотоциклістів України. Ми зупинилися лише на тих мотоциклетних гонщиках, які залишили яскравий слід на міжнародних змаганнях. Всі вони багаторазові чемпіони та призери чемпіонатів СРСР і України, заслужені і почесні майстри спорту міжнародного класу. У першій серії представлені знамениті українські гонщики, які показали відмінні результати на міжнародних змаганнях в період з 1956 року по 1977 рік.

 

Більш детально дізнатися про мотокоманду НТУ можна за адресою:
http://motocross.ntu.edu.uahttp://www.motocross.com.ua


Адреса: 01010, м. Київ-10, вул. М. Омеляновича-Павленка 1, НТУ
Керівникові мотокоманди – Насонову Олексію Федоровичу.
Телефон: +(38 044)280-54-78
Факс: + (38 044) 280-61-71
Моб: 8(067) 258-259-9
E-mail: moto@ntu.edu.ua

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО