Академічна мобільність викладача Національного транспортного університету в рамках програми Erasmus+ в Політехнічний університет Валенсії (Іспанія)

У рамках реалізації академічної мобільності викладачів за Міжнародною програмою КА1 ERASMUS+ з 15 по 19 травня 2023 року в Політехнічному університеті Валенсії (UPV, Іспанія) перебував декан факультету транспортних та інформаційних технологій доктор фізико-математичних наук, професор Данчук Віктор Дмитрович. Під час стажування проф. Данчук В.Д. прочитав студентам, аспірантам, запрошеним викладачам кафедри комп’ютерної інженерії (DISCA) Школи інженерії в комп’ютерних науках Політехнічного університету Валенсії дві лекції на теми: «Управління транспортними процесами в інтелектуальних транспортних системах (ІТС) в рамках концепції Smart Mobility» та «Оптимізація маршрутів і управління в ІТС: синергетичний підхід». Спільно з викладачами цієї кафедри здійснено супровід лекції та лабораторної роботи для студентів першого курсу бакалаврату групи ARA ETSInf з електроніки, що викладається англійською мовою у цьому університеті. Також під його головуванням проведено мініконференцію на тему «Ефективне функціонування інтелектуальних транспортних систем як одного з головних чинників забезпечення стійкого  розвитку суспільства», на яку були запрошені викладачі та аспіранти UPV. Проведено обмін досвідом і передовими практиками з науково-дослідницькою групою проф. Хуана Карлоса Кано Ескріва проекту «Рішення для ефективного управління транспортним рухом на основі мережевих систем і сервісів».

Цікава зустріч відбулась між проф. Данчуком В.Д. та  керівництвом  Центру вищої технічної школи проектування та дизайну (ETSID) UPV в особі директора Центру проф. Хуана Антоніо Монсоріу, а також директора міжнародного офісу ETSID проф. Рафаеля Сейза та проф. ETSID Марини Пуюело. Під час зустрічі проф. Данчук В.Д. ознайомився з матеріально-технічною базою ETSID, зокрема з Лабораторним комплексом аерокосмічного обладнання, конструктивними та функціональними особливостями аеродинамічної труби, симуляторами функціонування ракетних, авіаційних та автомобільних двигунів, тощо.

З метою розширення академічних та науково-дослідних зв’язків НТУ з іспанськими університетами проф. Данчук В.Д. провів зустріч з представниками міжнародного офісу Університету Жауме І (м. Кастельон-де-ла-Плана, провінція Валенсія, Іспанія). Під час зустрічі з проректором з міжнародної роботи  проф. Євою Камачо Куена та співробітниками міжнародного офісу було репрезентовано Національний транспортний університет та досягнуто принципової домовленості про підписання міжінституційної угоди з каталанським університетом.

За результатами  проведених ділових зустрічей, бесід, консультацій з адміністративним персоналом та викладачами було досягнуто спільної думки щодо розширення форм та напрямків міжнародного співробітництва Національного транспортного університету із  зазначеними університетами, а саме спільної участі в програмі КА2 ERASMUS+, формуванні міжнародного  старт-апу зі створення інтелектуальних технологій в рамках концепції Smart Mobility, розробки та виконання науково-дослідних проектів  програми ЄС «Горизонт Європа», тощо.