Участь викладачів і студентів НТУ в міжнародному проєкті про стале лісокористування

Викладачі та студенти Національного транспортного університету стали учасниками міжнародного проєкту «Transnational Biosphere Forests – Cooperative Learning in UNESCO Biosphere Regions for Conflict Prevention and Sustainable Transformation» за участі представників трьох країн. Співвиконавцями є Університет сталого розвитку м. Еберсвальд (Німеччина), Біосферний заповідник «Тюрингський ліс» (Німеччина), Карпатський біосферний заповідник (м. Рахів, Україна), Національний лісотехнічний університет (м. Львів, Україна), Національний транспортний університет (м. Київ, Україна) та Державний університет Республіки Молдова (м. Кишинів, Молдова).
Даний проєкт передбачає залучення студентів, аспірантів і викладачів до вивчення проблем лісокористування завдяки транскордонному академічному обміну та розвитку співробітництва між організаціями-партнерами. Учасники проєкту разом працювали над розробкою концепцій та інструментів управління конфліктами між стейкголдерами та їх попередження у сфері сталого лісокористування. Долучалися до експертних онлайн воркшопів і семінарів, дослідницької роботи, а на початку серпня (з 06 по 15 серпня 2021 р.), після ґрунтовної теоретичної підготовки, провели 10-денний практичний виїзд до Українських Карпат. У польових умовах вивчали стан гірських і лісових екосистем, діяльність лісозаготівельних підприємств, практики рубки у лісах і заготівлі деревини, особливості запровадження засад сталого лісокористування та сертифікації FSC, збереження біорізноманіття на заповідних територіях, а також життя і побут жителів Карпат. Під час експедиції до Українських Карпат було зібрано багато матеріалів для продовження досліджень, написання статей і нових проєктів.
На завершення проєкту між Карпатським біосферним заповідником та Університетом сталого розвитку м. Еберсвальд (Німеччина) було підписано Угоду про співпрацю. Дана Угода стала документальним підтвердженням намірів продовжувати співпрацю та поглиблювати транскордонну і транснаціональну кооперацію з партнерами.