Виставка етнографічного музею Барського коледжу транспорту та будівництва НТУ «Чисті джерела народних традицій»

14 листопада була відкрита виставка «Чисті джерела народних традицій» етнографічного музею «Світлиця» Барського коледжу транспорту та будівництва НТУ, присвячена ювілею університету.

«Світлиця» – одна з найкращих серед навчальних закладів України, її  знають не тільки на Україні, але й у Польщі, Німеччині, Італії, США, Канаді.

Експозиція музею містить предмети домашнього вжитку: посуд,  мисник, ложки, гребні, праски, скрині, меблі, ліхтарі, рогач, мотовило, ступи, коцюба, рубель, старовинні рушники, сорочки, віночки, стрічки, образи, стіл і навіть стара колиска.

Найбагатшою є колекція рушників – близько 1000, деякі з них датуються ХІХ століттям. Розмаїта техніка вишивання: хрестик, гладь, низь, вибивання голкою тощо.

Гордістю є зібрання писанок. Найбільша колекція подільських писанок, серед них шкрябанки, крапанки, мальованки, круп’янки, мотанки.

Співробітники та студенти університету з задоволенням ознайомилися з експозицією, оцінили її велике значення.