Виїзний технічний тренінг з підвищення кваліфікації викладачів кафедри двигунів і теплотехніки у тренінг-центрі ПІІ «Тойота-Україна»

В рамках налагодження співпраці та підвищення кваліфікації, 3-4 жовтня 2023 року викладачі кафедри двигунів і теплотехніки взяли участь у технічному тренінгу, що передував виходу на ринок автомобілів категорії EV, зокрема, Lexus RZ450e та Lexus UX300e, на базі тренінг-центру ПІІ «Тойота-Україна».

Під час дводенного виїзного тренінгу технічні тренери «Тойота-Україна» ознайомили викладачів Національного транспортного університету з особливостями розвитку гібридних та електричних енергетичних установок на автомобілях Lexus.

Зокрема, викладачі кафедри двигунів і теплотехніки під час теоретичної частини тренінгу детально ознайомилися з особливостями конструкції та робочих процесів автомобільних енергоустановок з повною гібридною схемою, паралельною схемою, схемою Plug-In гібрида, з гібридною трансмісією Multi-Stage та системою Electric Vehicle. Значна увага була приділена сучасним та перспективним технологіям побудови тягових високовольтних батарей EV, системам охолодження гібридних енергоустановок та тягових батарей, системам заряджання батарей, особливостям передачі крутного моменту від двигуна до ведучих коліс у гібридних та електричних автомобілів, сучасним енергоефективним кліматичним системам з тепловими насосами, системам рульового керування з електронним управлінням поворотом керованих коліс.

Під час практичної частини тренінгу викладачам було представлено конструкторські рішення, що застосовуються у електричних автомобілях Lexus, особливості роботи під час їхнього технічного обслуговування. В рамках практичної частини на другий день тренінгу учасники виконали тест-драйв п’яти автомобілів Lexus з різними типами гібридних систем та електричного Lexus RZ450e. Під час тест-драйву було практично оцінено особливості функціонування різних енергоустановок, їхні енергетичні показники та енергоефективність.