Директор інституту
Тимощук Олена Миколаївна – доктор технічних наук, кандидат економічних наук, професор, професор кафедри навігації та управління суднами КІВТ за сумісництвом, член-кореспондент Транспортної Академії України, член асоціації Слов’янських професорів (республіка Болгарія).
Заступник директора:
Єлєазаров Олександр Петрович – Заступник директора Навчально-наукового Київського інституту водного транспорту імені гетьмана Петра-Конашевича Сагайдачного НТУ, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри навігації та управління суднами КІВТ за сумісництвом, член-кореспондент Транспортної Академії України.
Київський інститут водного транспорту імені гетьмана Петра-Конашевича Сагайдачного веде свою історію зі створення у 1912 році Київського річкового училища. З дня заснування до цього часу в закладі підготовлено тисячі фахівців водного транспорту. В інституті, крім вітчизняних студентів, навчаються студенти з Азербайджану, Грузії, та інших країн.
Інститут готує фахівців за 3-ма спеціальностями:
- Психологія – підготовка на бакалаврському та магістерському рівнях за освітньо-професійною програмою «Практична психологія»;
- Морський та внутрішній водний транспорт – підготовка на бакалаврському рівні за освітньо-професійними програмами «Навігація і управляння морськими суднами», «Управління судновими технічними системами та комплексами», «Експлуатація суднового електрообладнання та засобів автоматики», «Судноводіння на суднах внутрішнього та змішаного плавання», «Організація та управління перевезеннями на водному транспорті» та на магістерському рівні за освітньо-професійними програмами «Судноводіння», «Експлуатація суднових енергетичних установок»;
- Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка – підготовка на бакалаврському рівні за освітньо-професійною програмою «Робототехніка та комп’ютеризовані системи управління» та магістерського рівня освітньо-професійної програми «Технічні та програмні засоби автоматизації».
До складу інституту входять 8 кафедр:
Кафедра навігації та управління суднами. В.о. завідувача кафедри – Ганношина Ірина Миколаївна, кандидат технічних наук, доцент, дійсний віце-академік Академії технічних наук України.
Кафедра інфраструктури та інноваційних технологій. В.о. завідувача кафедри – Коломієць Оксана Михайлівна, доктор філософії (PhD) в галузі «Транспорт».
Кафедра соціальних комунікацій. В.о. завідувача кафедри – Тирон Олена Миколаївна, кандидат психологічних наук, доцент, член Міжнародної асоціації викладачів морської галузі IMLA; член Американської психологічної асоціації (APA).
Кафедра психології. В.о. завідувача кафедри – Скляренко Інна Юріївна, кандидат педагогічних наук, доцент, член-кореспондент Транспортної Академії України, член-кореспондент Міжнародної академії інформатики, член Асоціації слов’янських професорів, дійсний віце-академік Академії технічних наук України.
Кафедра суднових енергетичних установок, допоміжних механізмів суден та їх експлуатації. Завідувач кафедри – Мельник Ольга Володимирівна, кандидат технічних наук, кандидат економічних наук, доцент.
Кафедра природничо-технічного забезпечення діяльності водного транспорту. Завідувач кафедри – Горалік Євген Тадеушевич, кандидат технічних наук, доцент, почесна Грамота Міністра освіти і науки України, Відмінник освіти України.
Кафедра електрообладнання та автоматики водного транспорту. Завідувач кафедри – Тараненко Сергій Володимирович, кандидат технічних наук, доцент.
Кафедра прикладної математики. Завідувач кафедри – Ляшко Ольга Вікторівна, кандидат фізико-математичних наук, доцент.
На кафедрах інституту працюють кваліфіковані викладачі, серед яких доктори наук, професори: О.М. Тимощук, М.І. Найдьонов, Г.Ю. Кучерук, О.А. Хомерікі, О.І. Дубинець, М.М. Крюков.
Викладачі кафедр проводять цілеспрямовану роботу щодо методичного забезпечення навчального процесу. Систематично видаються підручники, монографії, навчальні посібники з дисциплін спеціальностей інституту.
На умовах сумісництва навчальний процес в інституті також проводять досвідчені практики.
Велика увага на кафедрах приділяється підвищенню якості практичної підготовки фахівців. Проводиться модернізація лабораторій, які оснащуються сучасними приладами та обладнанням. Так, в інституті на базі лабораторій розгорнуті та діють тренажери, а саме: «Транспортний симулятор» (симулятор ходового містка для навчання судноводіїв навігації NTPRO 5000); «Транспортний симулятор» (симулятор для навчання судноводіїв користуванням електронними картографічними системами NTPRO 5000); «Транспортний стимулятор» (симулятор для навчання судноводіїв роботі з Глобальною морською системою зв’язку під час лиха і для забезпечення безпеки мореплавства (ГМЗЛБ)); Суднова енергетична установка суховантажного судна з дизельним двигуном типу Wartsila – Sultzer RTA 58 (TRANSAS ERS 5000); Суднова енергетична установка танкеру-газовозу LNG з паровою турбіною подвійного розширення типу Kawasaki UA-400 (TRANSAS ERS 5000); Суднова енергетична установка двопаливного танкеру-газовозу LNG з дизель-електричною установкою (WÄRTSILÄ ERS 5000).
Щороку в НН КІВТ понад 200 молодих людей отримують дипломи бакалавра або магістра за спеціальностями інституту. Кращі випускники можуть продовжити навчання в аспірантурі.
На базі Навчально-наукового Київського інституту водного транспорту імені гетьмана Петра-Конашевича Сагайдачного ведеться підготовка докторів філософії за трьома освітньо-науковими програмами: «Річковий та морський транспорт» за спеціальністю Морський та внутрішній водний транспорт; «Логістичний сервіс» за спеціальністю Менеджмент; «Психологія» за спеціальністю Психологія.
В інституті плідно працюють 1 наукова школа та 10 наукових студентських гуртків, результати наукових досліджень яких впроваджуються в навчальний процес. До наукової роботи залучаються студенти, результати наукових досліджень впроваджуються в навчальний процес, що забезпечує підвищення якості підготовки майбутніх фахівців. Як наслідок, студенти інституту щорічно займають призові місця у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, у Всеукраїнських олімпіадах за дисциплінами та спеціальностями.
Студенти інституту через органи студентського самоврядування залучені до прийняття рішень з усіх питань освітнього процесу.
Для реалізації в процесі навчання положень Закону України «Про вищу освіту» та міжнародних вимог щодо якості підготовки фахівців інститут розвиває міжнародну співпрацю. Зокрема, щорічно проводиться міжнародна наукова конференція «Дніпровські читання». Також на кафедрах інституту активно проводиться робота щодо участі викладачів і студентів факультету у європейських програмах академічної мобільності Erasmus+, ведеться робота щодо участі науковців інституту у виконанні міжнародних наукових проектів, що фінансуються в рамках програми Євросоюзу Horizon Europe. Налагоджено тісну співпрацю з провідними європейськими морськими закладами вищої освіти, зокрема, Литовською морською академією, Латвійською морською академією та іншими.
Адреса: 04071 Україна, м. Київ, вул. Кирилівська, 9, к. 117
Телефон: +38(098) 614 65 20
E-mail: fsv@duit.edu.ua
Офіційні сторінки в соціальних мережах:
https://www.facebook.com/kivt.duit/
https://www.facebook.com/knus.kivt.duit/
https://www.facebook.com/psycho.duit/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100093178987758
https://www.instagram.com/fsv_kivt_duit/
https://www.instagram.com/psychology.ntu/
https://www.tiktok.com/@kivt_ua
https://www.tiktok.com/@psychology.ntu?_t=ZM-8wDL0Hbu5GY&_r=1
https://invite.viber.com/?g2=AQB2vrWBPA%2F6dlO2Qd23sRz%2BEGdz8o7MRQayrG1M08MERIaTNu4csMy1PKP3DkMV