Директор інституту
Дакі Олена Анатоліївна – доктор технічних наук (спеціальність 05.22.20 «Експлуатація та ремонт засобів транспорту»), професор, професор кафедри судноводіння та експлуатації технічних систем на водному транспорті.
Історія Відокремленого структурного підрозділу «Дунайський інститут водного транспорту Національного транспортного університету» сягає у 2000 р., коли Київською державною академією водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного утворено представництво в м. Ізмаїл, яке у 2004 році було реорганізовано в Навчально-консультаційний центр (НКЦ). У 2013 році НКЦ було перетворено на Дунайський факультет морського та річкового транспорту, далі з 1 січня 2021 року Дунайський факультет морського та річкового транспорту реорганізовано в Дунайський інститут водного транспорту Державного університету інфраструктури та технологій, а з 19.03.2025 р. – в Відокремлений структурний підрозділ «Дунайський інститут водного транспорту Національного транспортного університету».
За роки свого існування інститут став стартовим майданчиком для сотень штурманів, суднових механіків та електромеханіків, які отримали тут путівку в професійне життя.
Інститут здійснює підготовку фахівців за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти за спеціальністю J5 Морський та внутрішній водний транспорт за спеціалізаціями:
- Навігація і управління морськими суднами, освітня програма «Навігація і управління морськими суднами»;
- Управління судновими технічними системами і комплексами, освітня програма «Управління судновими технічними системами і комплексами»;
- Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики, освітня програма «Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики».
Підготовка висококваліфікованих фахівців рядового та командного складу морських суден та берегових структур морської галузі проводиться відповідно до:
- Закону України «Про вищу освіту»,
- Стандарту вищої освіти України за спеціальністю 271 Річковий та морський транспорт галузі знань 27 Транспорт для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти,
- вимог Міжнародної Конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року (з поправками),
- Закону України «Про приєднання України до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року»,
- Європейських стандартів забезпечення якості у вищій освіті,
- вимог модельного курсу IMO та інших правових документів.
До складу інституту входять три кафедри:
Кафедра судноводіння та експлуатації технічних систем на водному транспорті. В.о. завідувача кафедри – Трофименко Ірина Валеріївна, кандидат технічних наук. Сфера наукових інтересів охоплює питання навігації та управління морськими суднами, технічної експлуатації й ремонту засобів водного транспорту, впровадження інноваційних технологій у сфері судноводіння, безпеки мореплавства та підготовки фахівців флоту.
Кафедра природничо-математичних та інженерно-технічних дисциплін. В.о. завідувача кафедри – Войченко Тетяна Олександрівна, кандидат економічних наук, доцент, член-кореспондент Транспортної академії України. Сфера наукових інтересів охоплює прикладні дослідження в галузях математики, фізики, інформаційних технологій, інженерії та сучасних технологій, а також впровадження інновацій у підготовку фахівців водного транспорту.
Кафедра соціально-гуманітарних дисциплін. В.о. завідувача кафедри –Байрамова Олена Вікторівна, кандидат філософських наук, доцент. Сфера наукових інтересів охоплює розвиток соціально-гуманітарних компетентностей, дослідження в галузі освіти, формування soft skills, професійної етики, міжкультурної комунікації та популяризацію здорового способу життя.
Адреса: вул. Ізмаїльська, 7 , м. Ізмаїл, Одеська обл., 68607, Україна
Телефони:
+38 (096) 882 71 80 (директорат),
+38 (068) 466 58 63 (навчальна частина),
+38 (068) 143 94 14 (приймальна комісія)
E–mail: divt@ntu.edu.ua
Офіційні сторінки інституту в соціальних мережах: